Varsin kiintoisa pätkä kömpelön oloisesta lentävästä esineestä tai hienosta huijauksesta? Päätä tämä ainakin raavituttaa.
http://video.google.com/videoplay?docid=-398836828825804273
http://video.google.com/videoplay?docid=-398836828825804273
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
väittää että tuo video olisi Italian ilmavoimilta peräisin? Sehän on filmattukin maasta käsin.
No Italian maavoimat sitten kuvanneet tämän?!
Näitä on niin helppo tehdä nykyään, että oikein huvittaa.
Oletko nähnyt Travis-nimisen bändin upean videon 'Side' ?
http://www.youtube.com/watch?v=W8q9TJnHpkE
Kiitti , siinä oli tosi hyvä musiikkivideo
kun laitoit.Kovin kiireesti ampaisee ufo
taas paikalta pois,jotenkin ruvennut yleistymään
kiihdytys tuollainen videoissa,vai tuntuuko vaan siltä?
(ovatkohan oppineet jotain kun juna pääsi aiemmin yllättämään
..tulleet ehkäpä jopa lähes käsittämättömän matkan päästä ja
jäävät junan runtelemiksi,miksi näin?),mutta tuollaisesta
kiihdytyksestä,missäs vaiheessa se ihminen nesteeksi muuttuikaan?
Tuo videon esittämä alus liikkui turbiinien avulla. Siinä näkyi aukeilevat ilmaohjaimet, joiden takana on turbiinit. Kyseessä on varmastikin jotain saman kaltaista kuin löytyy Mollerin Skycar projektin kotisivuilta: puhallinmoottoreilla lentävä lautasmainen alus. Itse asiassa, jos tuo video esitti italian ilmavoimien kuvaamaa materiaalia, lienee kyseessä ilmavoimien ihan oma kokeilu. Alus lentää varmaan ensimmäisen ja ainoan kertansa tuossa videolla, sitten se kokee Avron lautasen kohtalon. Kannatti varmaan tuhlata rahaa tuohonkin kokeeseen.
Jotkut eivät osaa oppia toisten virheistä. Avro olisi niin hyvä opettamaan miten ei edetä ilmailualalla. Ensin epäonnistunut scifi-lautanen ja sitten Avro Arrow. Avro ei vaan osaa.