Ostettiinpa tytölle hieno sininen mopo viime kesän lopulla. Näin jälkeenpäin kun miettii, niin enhän mä tiedä että onko se lc vai ac :DD Mitstä voin varmistaa sen ?
Ja sitten toinen. Jossain määrin kiinnostais pikkusen laittaa viriä. siis sillein että kulkis joku 65km/h muttei sen kovempaa. Oliko niin ettei tässä mopossa oo ihan tavallista prikkaa vai? Ja meneekö se sitten jo yli 65km/h jos sen nykii irti? nythän se menee vakiona 55km/h. et jos jotain vinkkejä vaikka sais.
NIIIIN, ja sekin vielä kymcon omistajat. Pitääkö mun viedä tää kahentonnin huoltoon ? (huoltokirja kateissa.. :D)
Kymco super 9 AC tai LC
2
1933
Vastaukset
- Pafe
LC-mallissa on nestejäähdytys, kai siinä jonkinlainen reikä on mistä lisätä jäähdytysnestettä. Niin ja LC:ssä on myös levyjarru takana, AC:ssä rumpu.
Masco ja Kymco-jälleenmyyjät myyvät rajoittamatonta holkkia, jonka vaihtamalla nopeus on juuri tuota 65 km/h luokkaa. Tavallista prikkaa siinä ei ole vaan se on nimenomaan kiinni siinä keskiholkissa.
Pakko sitä ei ole 2000 km huoltoon viedä mutta lisäähän se käyttöikää. Tai pyydä isiä huoltamaan se :D - tonppa
Ostettiinpa tytölle hieno sininen mopo viime kesän lopulla. Näin jälkeenpäin kun miettii, niin enhän mä tiedä että onko se lc vai ac :DD Mitstä voin varmistaa sen ?
Ja sitten toinen. Jossain määrin kiinnostais pikkusen laittaa viriä. siis sillein että kulkis joku 65km/h muttei sen kovempaa. Oliko niin ettei tässä mopossa oo ihan tavallista prikkaa vai? Ja meneekö se sitten jo yli 65km/h jos sen nykii irti? nythän se menee vakiona 55km/h. et jos jotain vinkkejä vaikka sais. ---> lc=liquid cooled eli neste jäähdytteinen ja ac on air cooled eli ilmajäähdytteinen. tilaa rajaton liukuholkki variattoriin niin kulkee jonku 60-65
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3815620Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit151612- 106971
- 78851
- 50832
- 41823
Asentajako putosi radiomastosta
https://www.is.fi/tampereen-seutu/art-2000011707236.html Ihminen on kuollut pudottuaan radiomastosta Tampereen Teiskoss44822Haikeaa miten kaikki meni
Ei ole rohkeutta enää nähdä. Koska pelkään, että haavat aukeaa. Ikävä on silti, vaikka en vastannut...tiedät mihin.56817- 39799
- 56794