Radio Suomi

Eikö teistä kukaan muka kuuntele Radio Suomea, mikä porukka täällä on. Eikös se ole kaikkein kuunnelluin?
3462
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Aiemmin kuuntelin melko tasapuolisesti Radio Suomea ja sävistä. Nyt ainoastaan RS:a. Plussat:
- vanhemmallekin ikäluokalle sopivaa musaa
- asiaohjelmia
- ei mainoksia
- ei turhista asioista mesoomista
- ei paskan jauhamista eikä tekopirteyttä
- ei typeriä kilpailuita mallia Iskelmä
Toivottavasti radio Suomi jatkaa samalla linjalla.

Äänestä
  • "- ei paskan jauhamista eikä tekopirteyttä "

    no sitä kyllä valitettavasti on. kuuntele niitä toivekonsertteja joskus niin tiedät. minua vois vähempää kiinnostaa jonkun mummon asiat, puhumattakaan Iskelmän kivoista uutisista.

    Äänestä

Tänäkin aamuna aloitin kuuntelun jo klo 2.15 ja olen kuunnellut koko päivän, paitsi Oikealta Asemalta kuuntelin välillä Pyykkipoika upslaakissa-ohjelman. Yle ykköseltä tulee kuunneltua Lauantain toivotut ja muutamia klassisen musiikin lähetyksiä. Muuten kanavani on aina Radio Suomi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


haloo! kirjoitti:

Eikö teistä kukaan muka kuuntele Radio Suomea, mikä porukka täällä on. Eikös se ole kaikkein kuunnelluin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu