...TU!

viilto joka kurkun aukaisee
ilman haukonta loputon
veren juoksu ääretön
kasvot ilosta hymyillen

potku joka lähtee
pään irroittaa
ojaan pyörii
verisenä kuin sinä

lyönnit satuttavat
itku ahdistaa
kuristus pakottaa
sinä voit kaiken lopettaa...
1192
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

ahdistava runo.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Deathsucker kirjoitti:

viilto joka kurkun aukaisee
ilman haukonta loputon
veren juoksu ääretön
kasvot ilosta hymyillen

potku joka lähtee
pään irroittaa
ojaan pyörii
verisenä kuin sinä

lyönnit satuttavat
itku ahdistaa
kuristus pakottaa
sinä voit kaiken lopettaa...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu