Finnairin uudet koneet suomen lennolla

Onko kenelläkään tietoa lentääkö nyt toukokuussa Finnairille tuleva täysin uusi A340-300 kone Suomen lentoja niinkuin viime kesäkuussa ne edelleiset 340 koneet?
71454
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Tuskin lentää, sillä viime kesänä niillä lennoilla koulutettiin henkilökuntaa. Siksi matkustamossa oli ainakin tuplasti lentoemäntiä joka lennolla. Ensimmäinen A340-300X kone on hiukan myöhässä aikataulustaan, liekkö ehtii ensilennolleen metkustajien kera ennen kesäkuuta.

Äänestä
  • FInnairin aikataulujen mukaan, näköjään lentää ainakin 18.5 Ouluun ja takaisin illalla. Muuta tietoa ei ole suomen lennoista.

    Äänestä

  • Lentämään kirjoitti:

    FInnairin aikataulujen mukaan, näköjään lentää ainakin 18.5 Ouluun ja takaisin illalla. Muuta tietoa ei ole suomen lennoista.

    ja se on se vanha paska 343

    Äänestä

  • paska kone kirjoitti:

    ja se on se vanha paska 343

    Touko-kesäkuussa tulee kaksi uutta A340-300 -sarjan konetta

    Äänestä

  • höpö höpö kirjoitti:

    Touko-kesäkuussa tulee kaksi uutta A340-300 -sarjan konetta

    paskoja. 90-lvun alun paskoja, hitaita pikkupaskoja.

    Äänestä

  • ovat täysin kirjoitti:

    paskoja. 90-lvun alun paskoja, hitaita pikkupaskoja.

    Luulisi nyt juntteja riemastuttavan, kun uusiin A340 koneisiin tulee henkilökohtainen videonäyttö.

    Ai niin, se 2% hitaanpi lentonopeus.. no, kaikkia ei vaan voi miellyttää.

    Äänestä

  • ovat täysin kirjoitti:

    paskoja. 90-lvun alun paskoja, hitaita pikkupaskoja.

    Voi herran jesus. Kannanottojen perusteella Suomessa ollaan...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


A340-.300 kirjoitti:

Onko kenelläkään tietoa lentääkö nyt toukokuussa Finnairille tuleva täysin uusi A340-300 kone Suomen lentoja niinkuin viime kesäkuussa ne edelleiset 340 koneet?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu