Suunnitelmissa on mennä naimisiin virka-aikana maistraatissa loppukesästä. Mutta miten viettää "häät" eli loppuilta maistraatin jälkeen?
Yhtään vierasta ei "häihin" kutsuta. Olen viimeisilläni raskaana, joten ulkomaanmatkat ja extreme-elämykset ovat poissuljettuja vaihtoehtoja. Kivat ideat ovat nyt todella tarpeen!
häät ilman vieraita
2
939
Vastaukset
- vaatteita
pariksi viikkoa, ottakaa oma auto alle ja lähtekää vaan ajeleen ympäri Suomea, valitkaa vaikka pari mielenkiintoista kohdetta, joissa haluatte käydä, mutta älkää pitäkö mitään kiirettä matkalla, jos tulee eteen joku kiva nähtävyys tai muuta, niin eikun katsomaan.
- Kiira123
Menkää vaikka dayspaan tai vuokratkaa saunallinen sviitti hotellista. Tilatkaa huonepalvelusta ruokaa ja kirjoittakaa vaikka tarinaa tulevalle vaavalle äitin ja iskän hääpäivästä. Missä paikkakunnalla teidät vihitään? Helsingissä on esim. yksi uusi hotelli jossa voi huoneeseen lainata maalaustelineen tai kitaran tms. Huone palvelusta voi tilata vaahtokarkkeja ja popcornia. Kenties tällainen olisi mukaa rentoutumista hääpäivänä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas nuoren kuolema
Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭1184481Elikkäs persuissa ovat pahimmat häiriköijät
Koska sieltä tuli kaikkein kovin ulahdus. Persujen peesissä seuraa kokoomus js hajuraon päässä röhkii kepulaiset. Olipa693264"Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"
Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin1043144Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä
Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma392591Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa
Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.282292- 1071553
- 491086
Trump asettaa Grönlannin kaappausta vastustaville Euroopan maille 10% tuontitullin
Suomi mukana näissä maissa. Myöhemmin Trump aikoo nostaa tuontitullit 25%:iin kesäkuun alusta, jos Grönlannin kaappausta3141030- 49832
Mitä luulet mies
Olisko tämä mun mustasukkaisuus iso ongelma meidän suhteessa? Tiedän, että se ei ole hyvä asia, mutta tykkään susta niin53647