häät ilman vieraita

ideoita kaivataan

Suunnitelmissa on mennä naimisiin virka-aikana maistraatissa loppukesästä. Mutta miten viettää "häät" eli loppuilta maistraatin jälkeen?

Yhtään vierasta ei "häihin" kutsuta. Olen viimeisilläni raskaana, joten ulkomaanmatkat ja extreme-elämykset ovat poissuljettuja vaihtoehtoja. Kivat ideat ovat nyt todella tarpeen!

2

923

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vaatteita

      pariksi viikkoa, ottakaa oma auto alle ja lähtekää vaan ajeleen ympäri Suomea, valitkaa vaikka pari mielenkiintoista kohdetta, joissa haluatte käydä, mutta älkää pitäkö mitään kiirettä matkalla, jos tulee eteen joku kiva nähtävyys tai muuta, niin eikun katsomaan.

    • Kiira123

      Menkää vaikka dayspaan tai vuokratkaa saunallinen sviitti hotellista. Tilatkaa huonepalvelusta ruokaa ja kirjoittakaa vaikka tarinaa tulevalle vaavalle äitin ja iskän hääpäivästä. Missä paikkakunnalla teidät vihitään? Helsingissä on esim. yksi uusi hotelli jossa voi huoneeseen lainata maalaustelineen tai kitaran tms. Huone palvelusta voi tilata vaahtokarkkeja ja popcornia. Kenties tällainen olisi mukaa rentoutumista hääpäivänä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      91
      7441
    2. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      223
      7301
    3. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      137
      5048
    4. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      126
      4701
    5. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      39
      4540
    6. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      86
      4251
    7. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      115
      4060
    8. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      162
      1721
    9. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      9
      1469
    10. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      236
      1324
    Aihe