Suunnitelmissa on mennä naimisiin virka-aikana maistraatissa loppukesästä. Mutta miten viettää "häät" eli loppuilta maistraatin jälkeen?
Yhtään vierasta ei "häihin" kutsuta. Olen viimeisilläni raskaana, joten ulkomaanmatkat ja extreme-elämykset ovat poissuljettuja vaihtoehtoja. Kivat ideat ovat nyt todella tarpeen!
häät ilman vieraita
2
995
Vastaukset
- vaatteita
pariksi viikkoa, ottakaa oma auto alle ja lähtekää vaan ajeleen ympäri Suomea, valitkaa vaikka pari mielenkiintoista kohdetta, joissa haluatte käydä, mutta älkää pitäkö mitään kiirettä matkalla, jos tulee eteen joku kiva nähtävyys tai muuta, niin eikun katsomaan.
- Kiira123
Menkää vaikka dayspaan tai vuokratkaa saunallinen sviitti hotellista. Tilatkaa huonepalvelusta ruokaa ja kirjoittakaa vaikka tarinaa tulevalle vaavalle äitin ja iskän hääpäivästä. Missä paikkakunnalla teidät vihitään? Helsingissä on esim. yksi uusi hotelli jossa voi huoneeseen lainata maalaustelineen tai kitaran tms. Huone palvelusta voi tilata vaahtokarkkeja ja popcornia. Kenties tällainen olisi mukaa rentoutumista hääpäivänä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1901323
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän138893- 85842
- 51748
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?51720Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t251612Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä311597Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55579- 53574
Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,7570