Mikan ja Erjan asunto on tunnetusti palatsiaukiolla mutta mikä niistä taloista ruhtinaspalatsista katsottuna?
Vastaukset 5
- katsoen
...ensimmäinen (keltainen) talo oikealla, heti puiden jälkeen, ylimmän kerroksen kolme ikkunaa sekä pihan-, että meren puolella. Voihan se olla että talo on maalattu vaikka siniseksi. Kävin viimeksi 3 vuotta sitten niillä kulmilla. Myös viime kesänä käväisin Monacossa, mutta vain Casinolla ja venerannoilla.
- varmaan
ensimmäinen talo vasemmalla palatsilta katsoen?
- Mika//H
Kuvittele itsesi palatsin etuovelle palatsinaukiolle. Katso suoraan eteenpäin, palatsi on siis takanasi. Häkkiset asuvat suoraan edessäsi olevassa talossa (väri kellertävä) aukion toisella puolella, 2. kerroksessa, päätyasunnossa. Ovessa on kullattu nimikyltti. Vuokra on yli 30Te/kk.
- mennä..
Meinasitko mennä visiitille vai oletko jollain pyhiinvaellusmatkalla vai vaan tyhmä ja utelias?
- ja puhnro
mutta en anna tuntemattomille. Kumma kun ihmiset ovat niin uteliaita kyttäämään toisten elämää!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va802047Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä
Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai3661259Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?
Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu271105- 1411038
- 95804
Päälle hautaus?
Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa133799- 45727
- 62706
Voisit nainen joskus vastata minulle
Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.63672- 61666