Mitähän Räikkönen meinasi kun jätti niin paljon väliä SC:n lähdettyä radalta. Olikohan tarkoitus että FM ajaa hiljaa ja kiihdyttää vasta maaliviivalta, Räikkönen tulee täydellä vauhdilla ja ajaa kaikista ohi heti maaliviivan jälkeen.(Kukaanhan ei saa tehdä ohitusta ennen maaliviivaa) Tällainen taktikointihan olisi täysin mahdollista, tiedä sitten miten sallittua se olisi. Arvioiko Räikkönen välimatkan väärin vai kiihdyttiko Massa liian aikaisin. Harjoitellaankohan näitä ja mitenkähän paljon talli orkesteroi tapahtumia tällaisessa tilanteessa.
Safety car
Tac tic
1112
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Uusintalähtö kuvaa mmielestäni kimin loistavaa taktista osaamista.
Kimi antoi startissa kolmelle kärkimiehelle useamamn sekunnin karkumatkaa. En tiedä mitä Pojun päässä mahtoi liikkua lähdönhetkellä.
Keken ammattitaito sai kyseenalaisen käänteen kun alkoi analysoida Kimin bensakuormaa startin jälkeen. Käytännössä Kimin Ja Alonson autot olivat samanpainoisia.