Onko tietoo?

Moro vaan! Eikö kukaan tiedä mikä tuo "spooler sub. system" on joka haluaa päästä ulos? Samaa kyseli nimimerkki "Ada" aikasemmin tällä palstalla,mutta ei saanut yhtään vastausta.
3318
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

tiedon mukaan spooler sub-system on palvelu, joka ohjaa tulostusta. Spool32 ja spoolsv ovat palveluun 'sidotut' tiedostot.

Eihän koneissanne ole printteri- ja tiedostojaot päällä?

Nettiin sen ei kuulu normaalisti päästä, eli palomuureihinne esto päälle vaan.

Äänestä
  • Selvis tämäkin juttu. Kiitosta vaan koko ajan.

    Äänestä

  • mitäs jos se kuitenkaan ei ihan nettiin ole menossa, vaan ihan vain haluaa kommunikoida socketien kautta. tätähän voi turvallisesti harrastaa ilman nettiin menemistäkin. se käy vain siellä rajoilla ja tulee takaisin.

    anna mennä vaan!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


XP. kirjoitti:

Moro vaan! Eikö kukaan tiedä mikä tuo "spooler sub. system" on joka haluaa päästä ulos? Samaa kyseli nimimerkki "Ada" aikasemmin tällä palstalla,mutta ei saanut yhtään vastausta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu