Vappuna laivalle

suunniteltiin kavereiden kanssa jos lähdettäis laivalle vapuksi. Päivä Tukholmassa risteilylle. Onko kokemuksia, onko siellä porukkaa, kannattaako lähteä?
51795
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

usein vappuna risteilyllä(ja menen taas)niin Vikingillä, kuin Siljallakin. Meno laivalla on ollut yleensä ihan mukavaa, ei mitään sikameininkiä. Porukkaa kohtalaisesti, ei täyttä.

Äänestä

Ihan normaalia menoa viikonpäivästä riippuen. Mitään vappuhulinoita ei laivoilla ole perinteisesti järjestetty. Ainoan kerran, mitä itse muistan, oli Turun linjalla joskus 90-luvun alussa ollessani duunissa m/s Kalypsolla jonkun sortin pippaloita.
Myöhemmin ei kukaan ole pahemmin viitsinyt panostaa mihinkään seuraavilla laivoilla, joilla olen ollut. Pahimmassa tapauksessa tosi kuollutta. Voi käydä nytkin niin, koska vappu sattuu ihan alkuviikolle.

Äänestä

..rock on the boat !

Äänestä
  • Ainakin silja serenade oli pari päivää sitten loppuunmyyty 29.4. lähdölle. Eli tuolla lähdöllä vietetään vappua laivalla ja paluu on sitten vapunpäivänä. Olen itsekin lähdössä kyseiselle reissulle. Ja viikonpäivätkin ovat sopivat. Sunnuntai ja tiistai ovat tietenkin vapaata töistä ja maanantaiksi pekkanen.

    Äänestä

aina kun siihen vaan tulee tilaisuus.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kannattaako lähteä? kirjoitti:

suunniteltiin kavereiden kanssa jos lähdettäis laivalle vapuksi. Päivä Tukholmassa risteilylle. Onko kokemuksia, onko siellä porukkaa, kannattaako lähteä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu