kaverini masusta.

minun kaverillani oli marsu ja kun hän lähti lomalle niin hän jätti marsun 3 viikoksi kotiin ilman ruokaa ja vettä ja kun se tuli sieltä lomalta niin sen marsu oli kuollu ja mun kaveri ei edes haudannu marsua vaan heitti sen roskiin eiks ookki kauheeta. että vähän enemmän huolen pitoa marsujen kaa tai jos ette jaksa hoitaa nii myykää ja elkää vaa heittäkö roskikseen jos ajattelette et ihan sama se ei oo ihan sama kuvitelkaa jos oisitte ite se marsu et HELLOU!
7365
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Onko toi totta!?! Toivottavasti ei! yyyääääääkk!

Äänestä
  • On eläinrääkkäystä pitää marsua 3 viikkoa ilman vettä ja ruokaa. Se on hirvittävää ja julmaa. Ja tuo kuolemaan suhtautuminen on rumaa ja ällöttävää. Sinulla on vähän erikoisia ystäviä..

    Äänestä

Huomaa kyllä, että ei tykkää yhtään eläimistä... Pakko kyllä minunkin sanoa, aika julma kaveri sinulla...

Äänestä
  • se ei oo enää mun kaveri eka ku mäkin kuulin sen nii ajattelin että se ei oo totta mut se on =(

    Äänestä

Joo toi on eläinrääkkäystä... Sitä paitsi onko toi oikeesti totta...? Ja mä olisin antanu sen vaikka hoitoon jos en muuta tai mä olisin myyny sen.. JOS OIS OLLU PAKKO..

Äänestä

Ei tollai saa tehä millekään eläimelle! Ja jos kerran on halunut eläimen itselleen niin on siittä pidettävä huolta. Kaverisi ei ollut kyllä yhtään ajatellut marsunsa parasta! Jos kerran on jättänyt ilman ruokaa ja vettä marsunsa KOLMEKSI VIIKOKSI YKSIN! Olisi edes vienyt marsunsa jollekin loman ajaksi hoitoon! Minkä ikäinen kaverisi mahtaa olla? Meinaan kaverisi vanhemmat ovat vastuussa myös eläimestä.

Olen samaa mieltä kanssasi että voisi itse kuvitella olevansa marsu jolle tehtäisiin noin. Kaverisi ei näköjään välittänyt yhtään marsustaan jos jätti sen kuolemaan nälkään häkkiin ja ei heitti roskikseen kuin minkäkin lelun! Marsu ei tosiaankaan ole mikään lelu! Ja jos ei olisi enää jaksanut tai kerinnyt hoitaa marsuaan niin olisi antanut marsulle viellä paremman onnen ja etsinyt uuden kodin marsulle.

Äänestä

Ilkeästi tämä on sanottu, mutta toivottavasti kaverisi ei hanki enää koskaan mitään eläintä. Jos kerran oli noin kylmä sydäminen ja teki omalle marsulleen noin. :( Eläimilläkin on oikeus hyvään elämään!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


"mie vaan" kirjoitti:

minun kaverillani oli marsu ja kun hän lähti lomalle niin hän jätti marsun 3 viikoksi kotiin ilman ruokaa ja vettä ja kun se tuli sieltä lomalta niin sen marsu oli kuollu ja mun kaveri ei edes haudannu marsua vaan heitti sen roskiin eiks ookki kauheeta. että vähän enemmän huolen pitoa marsujen kaa tai jos ette jaksa hoitaa nii myykää ja elkää vaa heittäkö roskikseen jos ajattelette et ihan sama se ei oo ihan sama kuvitelkaa jos oisitte ite se marsu et HELLOU!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu