auttakaa pientä

Jos haluaisin vaikkapa dvd elokuvan pistää tietokoneelleni, miten sen teen? Siin miten pystyn siirtämään sen dvd-elokuvan sisällön, tietokoneeni kovalevylle?
2231
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Laita CD koneeseen. Jos kone avaa automaattisesti valikon , jossa on "Avaa kansio ja tarkastele tiedostija" valitse se. Jos ei avaa automaattisesti valitse " Oma tietokone" ja sieltä "Avaa" ko. CD. Nyt näytössä pitäisi olla kaksi kansiota: Audio_TS ja Video_TS. Kopioi nämä "Omat videotiedostot-kansioon, mutta Luo sinne ensin CD:n niminen kansio johon ne kopioit.
CD:n saat toistamaan, kun klikkaat jotain noista Video_TS:n tiedostoista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


leffafanfan kirjoitti:

Jos haluaisin vaikkapa dvd elokuvan pistää tietokoneelleni, miten sen teen? Siin miten pystyn siirtämään sen dvd-elokuvan sisällön, tietokoneeni kovalevylle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu