moi...
onx kellää muulla ollu tai on nyt albiinoo rottaa?
mulla on...miten tietää onx se sokee ku usein albiinoist tulee sokeita?se on arka...
albiino rotta
6
1283
Vastaukset
- mie
koita vaikka heilutella sen edessä jotain
- Minna
Eivät albiinorotat ole sokeita ehkä jotkut muut eläimet mutta on sellainen värimuunnos kuin pink eyed white eli albiino eipä mitään hätiä...=)
Itselläni on 2 black eyed white eli muuten samanlaisia paitsi mustasilmäisiä...=) - Minja
Eivät albiinorotat ole sokeita ehkä jotkut muut eläimet mutta on sellainen värimuunnos kuin pink eyed white eli albiino eipä mitään hätiä...=)
Itselläni on 2 poikarottaa black eyed white eli muuten samanlaisia paitsi mustasilmäisiä...=)
- Vilya
Pink eyed whitejen ja muiden punasilmäisten rottien silmät ovat melkoisen valonarat ja ne näkevät usein huonommin, varsinkin kirkkaassa valossa. En nyt osaa sanoa mitään varmaa konstia kuinka voisit testata onko rottasi sokea vai ei. Mutta jos huononäköisyys ei haittaa rottasi elämää niin eipä hätää. Jos rotta taas vaikuttaa siltä että sen huononäköisyys haittaa sitä jotenkin niin anna sen jaloitella vain hämärässä huoneessa.
- Albiinorottafani
Vie se silmä lääkärii mul on albiino rotta ja se on cute
- keksiparempi
Onko tämä törkyvanhojen aloitusten nosto joku uusi trollinpenikoiden villitys vai miksi tätä tapahtuu nykyään koko ajan?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä20311846- 298208
Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.586256Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1725174- 514938
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai474492Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1164398- 1183880
- 813383
- 511897