näkikö kukaan nuoria jotka tulivat abc liittymästä tänään 16.04 klo 19.02 kuutostielle tummalla ha autolla huomattavaa ylinopeutta ohittivat keltaisesta viivasta huolimatta vasentakaistaa kohti lappeenrantaa..vastaantulijoista huolimatta jotka kylläkin vilkuttivat valoja,,ja joista yhdestä ainakin hajosi tuulilasi heidän auton heittämän kiven takia ...löytyykö rek no.. tiedosta palkitaan??
kaaharille
vastaantulija
244206
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
luuletko tosiaan, että jos auton renkaasta lentää kivi, autonkuski on velvollinen korvaamaan lasin, paskapuhetta. Tuota varten on lasivakuutukset.
niimpä turhaa se on täällä vinkua...että on niinkuin lähinnaä henkilökohtainen voi voi :D
Jos ainakin kuorma-autosta lentää kivi tuulilasiin ja se paukahtaa paskaksi niin kyllä on vastuu ka:lla. Mikäs siiten hlö-autosta tekisi erinlaisen....
Vastuu on silloin jo se todistettavasti tulee siihen sun tuulilasiin sen ka:n kuormasta tms...voihan sieltä tulla vaikka tukkikin:D(ja on meinaan huomattavasti helpompi todistaa)
vitun nuoriso ei välitä yhtään meistä kivistä nykyään
Vaan karvanoppaa ja imppaa tinneriä ja popsii tabuja. Eihän muuten noin sekopäisiä juttuja täällä olis.
Kyllä se kuolo teidätkin korjaa.
Onkohan setä sitä mieltä, että itse on kuolematon?
On kysyttävä autolta jos se kerran heitti sen kiven. Kai se osaa puhuakkin jos osaa kiviä viskellä :D
Jos taas kivi lensi renkaasta niin omaan piikkiis menee.
tässä näkee taas lappeenrantalaisten nuorten aivottomuuden liikenteessä ja miten ne siihen suhtautuu..
Otetaanpa kuitenkin huomioon että tästä joukosta löytyy myös nuoria kuljettajia, jotka ajavat muut huomioon ottaen ja muutenkin liikennesääntöjä noudattaen. Ei pidä yleistää.
Taas se alkoi! Mien helvetissä tommosest apienestä jutusta saadaan taas, joku helvetillinen juttu. Menkäähän nyt kaikki itseenne ja kasvakaa edes vähän.. KAikki niin nuoret kuin vanhat! Jos kivi on heitetty esim. ikkunasta ymmärrän tämänkin ketjun aloittajan näkemyksen, jos taas lentänyt renkaasta, unohda koko juttu! kiitos ja näkemiin! Omaa hurjasteluani en lopeta vaikkam ikä olisi!
vai että nuoret ainoastaan ajaa reippaasti? 50 ukot poustailee pitkin 6 tietä isoilla mersuilla ja voloillaan tuhatta ja sataa! volvo kuskit on yleensäkkin sellasia että ne kun hidastelee ja niistä ajaa nätisti ohi ni eikös sieltä jo tulla ja ajeta tuhatta ja sataa taas ohi köröttelemään siihen eteen! ja vanhat papat ja mummot vasta riski onkin liikenteessä eivät nää eikä kuule mitään!
kyllä niitä kiviä lentelee vaikka ajaisi nopeusrajoitteiden mukaan.Mitä muuten tekisit jos saisit rek.nmr. ylös?
http://tietopalvelu.ake.fi/fi/ajoneuvorekisteri/ajoneuvorekisterikyselyt.html
..ja lopun saat arvata!!!
Ootko kasvanut pullossa? :D Sanoppa yksi asia kuitenkin..mistä sinun laisia idiootteja sikiää? Olet juuri sellainen vammanen vajaaälyinen mutterikyrpä kenen pitäisi vaan ajaa polkupyörällä.
Tuo oli hyvää palautetta kaaharille!!!Onneksi sentään joku tajuaa, miten sikamaista kaahaus on. Totta: vaihda polkupyörään!
...kaaharille.
Oli TODELLAKIN sille kuskille!!
....muuten ollut.
..edes "tuulilasit paskaks" uskaltaa kritisoida kovin sanankääntein kaaharikuskia. KIITOS!
Puhuitko itsesi pussiin? Hahhahha...menikö senat sakaisin etkä osannut enää puolustella sieltä rikkinäisen tuulilasin takaa? Hih..oikein sinulle.
Ymmärrät kaaharin järjettömyyden.
että jos kaikki autoilijat osaisivat ajaa liikenteessä 9km/h (siitä ei saa sakottaa) ylinopeutta kaikilla ois paljon parempi olla, mutta kun siellä on kaikenlaisia almeroita sössimässä alinopeutta ja niitä pitää sitten väistellä(ohitella)
ps.nissan nykyajan lada
"ihmiselle joka ei vaadi autoltaan yhtään mitään"
eihän sen pojun bemari kule kun alamäessä noin lujaa,,,,,mut siinähän taitaakin olla sen verran myötäistä..