Hong kong:in hifi laitteet.

kävin hong kongissa, niin siellä oli joku skandinavia auto 600w 4 kanavainen varvari hintaan 99 euroa ja Deuzer 1200 subbari kotelo, jossa oli 2 x 10":n subbaria hintaan 99 euroa.

kannattaiskohan noi ostaa?

ja sitten oli myös jotain proaudio merkkisia kajaraita, niin onkohan hyvä merkki.
41169
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ainakin hanurista ja syvältä, kannattaisi sijoittaa johonkin tunnetuun merkkiin.

Äänestä

Tuo vahvari ei todellakaan anna 600wattia, jopa 6wattia on lähempänä totuutta.
Myöskään Deuzerin subit eivät mitään laatukamaa ole.

Omistin joskus pari Pro Audiota, toinen oli 15" halvinta sarjaa ja toinen paremman sarjan 12".
15" soi kyllä kohtuu lujaa, mutta vähän kumisevasti. Nopea tykistys vähän puuroutui, mutta hintaisekseen ok laite. Mutta joskus popitellessa puhekela pohjasi ja paloi. RMS-tehoa lykkäsin silloin ~400-500w.
12" soi paremmin äänenlaadullisesti ja sitä viitsi kuunnella. Mutta kesken normaalin (ei luukutusta) kuuntelun se paloi. Ilman mitään varoitteluita tms.

Äänestä
  • paskojahan nuo kaikki on..kannattais varmaan säätää se GAIN oikein niin ei pala!

    Äänestä

  • seprkl kirjoitti:

    paskojahan nuo kaikki on..kannattais varmaan säätää se GAIN oikein niin ei pala!

    Gain olis säädetty niin että soittimen vahvistin sekä erillinen vahvistin säröytyvät samaan aikaan. Eli ei soitettu säröllä. Kesken kuuntelun vain hiljeni. Tämän jälkeen ostin SPL Dynamics pro15d2:sen ja se on saanut jopa rääkkiä, mutta se ei ole moksiskaan. Sointi ei puuroudu vaikka kuinka tykittäisi. Tästä innostuneena ostin kotiin palaneen 12" pro audion tilalle spl dynamics v12s:n. Sekin on saanut välillä luukutusta ja ehkä vähän säröäkin, mutta soi edelleen kuin uusi. ja se sointi on hyvä, napakka ja alas asti toistava.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


joku vaan kirjoitti:

kävin hong kongissa, niin siellä oli joku skandinavia auto 600w 4 kanavainen varvari hintaan 99 euroa ja Deuzer 1200 subbari kotelo, jossa oli 2 x 10":n subbaria hintaan 99 euroa.

kannattaiskohan noi ostaa?

ja sitten oli myös jotain proaudio merkkisia kajaraita, niin onkohan hyvä merkki.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu