Olisi koneen vaihto Newarkissa. Onko kellään kokemusta ko. kentästä: onko pitkät jonot immigrationissa ja onko porttien välimatkat pitkiä. Vaihtoaikaa olisi pari tuntia, riittänee?
Newarkin
2
516
Vastaukset
- Kulle
Meikälle aika tuntematon kenttä, mutta viimeksi länsirannikolta tullessa vaihdoin konetta Newarkissa ja ihan toimivan näköinen. Jonkunlainen junasukkula näytti kulkevan terminaalien välillä mutta silloin olisi kai pitänyt käydä uudestaan turvatarkastuksessa. Onneksi seuraavalle portille pääsi suoraan bussilla.
Parin tunnin aika vaihtoaika kuulostaa ylipäätään kohtuulliselta. Jos kone on vaikkapa tunnin myöhässä, niin sitten voi tulla kiire jollei ole ensimmäisten joukossa immigrationissa (jotenkin meikä tuppaa olemaan siellä aina viimeisten joukossa). - Jorette
...ihan ok. Ei pitäisi olla pahoja jonoja (vertailukohtana JFK joka on helvetillinen). Rennosti vaan, jos et pääse läpi niin et pääse läpi, kyllä se siitä.
J
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1713338
En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1541879Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1471819Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1591714- 771594
Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall3411540Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä
En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m811389The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut201278- 1581152
Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek251135