Matkailulinkkejä ....

Tein webbisivun matkailuaiheisista linkeistä tai toisin sanoen laitoin omat matkailubookmarkkini webbiin kaikkien käytettäväksi.
Käykää katsomassa jos huvittaa: http://contentm.googlepages.com/matkailusivut
8668
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kiitos sulle, tosi paljon tietoa, kivaa että joku viitsii nähdä vaivaa. Toisin kun muut ikävät kommentit. Tosi asiallinen ja hyvä teko. Hyvää kevättä!

Äänestä

googlen mainoslinkkejä! Lopettakaa toi saatanan spämmäys pellet

Äänestä
  • Linkit ovat ihan tavallisia matkailuaiheisia linkkejä ja niiden takana on just se mitä siinä luvataan. Pari mainosta on kans, mitkä Google valitsee webbisivun sisällön perusteella. Mainokset on selvästi merkitty "Google-mainokset" tekstillä, joten ne on helppo välttää, jos alkaa ahdistaa. Mihin ajattelit matkustaa ilman, ettet lue yhtään mainosta? Tuleeko sinulle sanomalehti ilmaiseksi kotiin kannettuna ja ilman yhtään mainosta sivuilla?

    Äänestä

  • -Traveller- kirjoitti:

    Linkit ovat ihan tavallisia matkailuaiheisia linkkejä ja niiden takana on just se mitä siinä luvataan. Pari mainosta on kans, mitkä Google valitsee webbisivun sisällön perusteella. Mainokset on selvästi merkitty "Google-mainokset" tekstillä, joten ne on helppo välttää, jos alkaa ahdistaa. Mihin ajattelit matkustaa ilman, ettet lue yhtään mainosta? Tuleeko sinulle sanomalehti ilmaiseksi kotiin kannettuna ja ilman yhtään mainosta sivuilla?

    Pahoittelen liian napakkaa kommenttiani.
    Kysymys kuuluu mitä sinä saat siitä että google mainostaa sivuillasi? Pelkän kotisivutilan?

    Äänestä

  • ei järkevää kirjoitti:

    Pahoittelen liian napakkaa kommenttiani.
    Kysymys kuuluu mitä sinä saat siitä että google mainostaa sivuillasi? Pelkän kotisivutilan?

    Kotisivutilan antavat ilmaiseksi. Mainosten pitämisestä ei makseta mitään, mutta kun kävijät klikkaavat mainoksia niin niistä saa yleensä muutaman sentin. Millä perusteella ja kuinka paljon senttejä saa niin sitä eivät kerro kovin tarkasti. Näyttäisi, että vain yksi mainoksen klikkaus per kävijä lasketaan ja että eri mainokset ovat eri arvoisia.
    Hyvän puolena tässä on, että Googlelta antaa aina raportin siitä kuinka paljon sivulla on ollut kävijöitä. Ei tarvitse itse viritellä mitään kävijälaskureita.
    Viimeisen raportin mukaan kävijöitä on ollut reilu pari sataa ja mainosten klikkaajia yhdeksän. :) Tuloja on ollut siinä taalan verran. Voipi olla, että nekin rahat jäävät lopulta "talolle", kun tuloja pitää kertyä muistaakseni yli 100$ ennenkuin alkavat maksamaan mitään.

    Äänestä

Tällaisia helppoja ja toimia sivuja tarvitaan
ja ei tartte surffata ja hakea sitä sun tätä!!!!!

Äänestä

Listaasi voisit lisätä englanninkieliset http://www.virtualtourist.com/
Sivuilla vinkkejä ja kuvia joka maailmankolkasta. Esim. Thaimaasta tuhansia, tavallisten turistien kirjoittamia - mitä kussakin kohteessa voi tehdä, mitä tulee varoa, paikalliset tavat, yöelämä,ravintolat.. Kannattaa opetella käyttään. Ei oo vaikeeta. Hauskaa on myös kattella mitä ulkomaalaiset kirjottaa suomenmatkoista.

Äänestä
  • Kiitti vinkistä. Lisäsin viittauksen "www.virtualtourist.com" sivustoon englanninkielisten linkkien sivulle, johon nyt pääsee myös tältä sivulta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


-traveller- kirjoitti:

Tein webbisivun matkailuaiheisista linkeistä tai toisin sanoen laitoin omat matkailubookmarkkini webbiin kaikkien käytettäväksi.
Käykää katsomassa jos huvittaa: http://contentm.googlepages.com/matkailusivut

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu