käsijarru

vaihdoin renkaat ja yllättäen käsijarru apukuskin puolelta ei ota yhtään kiinni.
Riittääkö vaijereiden vaihto, vai pitääkö tehdä jotain muutakin. Olisko joku nopea konsti saada kyseinen jarru toimimaan (ainakin katsastuksen ajaksi:) ?
2923
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei tuo renkaiden vaihto siihen käsijarrun toimimattomuuteen ole mitenkään syynä, käsijarru on toiminut toispuoleisesti todennäköisesti jo jonkin aikaa.

Itsekin voit tietysti herkistellä vaijeria, mutta vaijerin vaihto luultavasti auttaisi enemmän asiaa.

Kannattaa aina pysäköitäessä vetää käsijarru päälle, ettei vaijeri jumiutuisi. Teen itse niin automaatillakin, vaikka vaihteiston seisonta-asentokin jo pitää auton paikallaan...;)

Äänestä

vaijerin vaihto,kaikki auki vain ja putsaa hyvin ja tarvittaessa vaihda kengät

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei toimi kirjoitti:

vaihdoin renkaat ja yllättäen käsijarru apukuskin puolelta ei ota yhtään kiinni.
Riittääkö vaijereiden vaihto, vai pitääkö tehdä jotain muutakin. Olisko joku nopea konsti saada kyseinen jarru toimimaan (ainakin katsastuksen ajaksi:) ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu