huonoa

palvelua Maltan

kaupoissa. Kun astut sisään putiikkeihin, niin kukaan ei tervehdi ja myyjättären istuvat vain kassakoneen takana kysiään viilaillen. Jos meinaat jotain kysyä, niin vastahakoisesti laahustavat luoksesi. Ovatkohan niin uupuneita
turismista?

4

1810

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Puotipuksu

      Mitä valitusta miksi lähdet ulkomaille ota huomioon palkkataso mitä paikalliset ihmiset saavat ei varmaankaan vastaa Suomen tasoa ja samanlaista palvelua saat myös Kotimaassa.P.S Suosittelen täydenpalvelunmatkaa ei tarvitse käydä putiikessa jos ei halua.Peiliin katsomisesta ei varmaankaan olisi haittaa.

      • oli vain

        minun ja monen muun Maltalla kävijän mielipide. Palasin eilen Espanjasta ja niin ravintoloissa kuin kaupoissa saimme loistavaa palvelua.


      • Maltalaiset
        oli vain kirjoitti:

        minun ja monen muun Maltalla kävijän mielipide. Palasin eilen Espanjasta ja niin ravintoloissa kuin kaupoissa saimme loistavaa palvelua.

        sisäänpäin lämpiäviä. Esim kun lähdimme hotellilta paluulennolle, respan poika ei vaivautunut edes hyvästejä jättämään.... Vaan ei se mitään, hyvät lomamuistot jäi, upea paikka jne.

        Toki Maltalle matkatessa kannattaa muistaa se siellä on tapana pukeutua myös ostoksille mentäessä.


    • Neljä kertaa Maltalla

      Olen ollut Maltalla 4 kertaa ja heti ensimmäisellä kerralla ihastuin siihen, että sain aina rauhassa katsella tavaroita, vaatteita yms ilman että joku myyjä liimautuu kylkeeni tyrkyttämään jotain. Myyjät tervehtivät aina kun menin liikkeeseen, kysyen kuinka voivat auttaa, ja kun kerroin vähän ensin katselevani, niin he jättivät hienotunteisesti "rauhaan" ja jos tarvitsin apua, sitä tuli heti, ja ystävällisesti. Lieneekö nimimerkille, huonoa palvelua Maltalla, käynyt niin, että metsä vastaa niin kuin sinne huudellaan?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      79
      1100
    2. Mitä haluaisit sanoa hänelle?

      Jos joskus kohtaatte?
      Ikävä
      104
      1075
    3. haluaisin paljastaa

      Kuka tämä :/ on
      Ikävä
      75
      540
    4. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      47
      483
    5. Taiteiden yö

      Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...
      Kuhmo
      8
      446
    6. Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?

      Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/
      Ikävä
      112
      441
    7. Hyvää yötä kaipaamalleni

      Vanhwmmalle naiselle, olet rakas❤️❤️
      Ikävä
      13
      440
    8. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      43
      428
    9. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      15
      396
    10. Kysymys palstalaisille: kuinka moni nainen sietää miehen "pakkomielteistä" sekaantumista elämäänsä?

      Siedättekö tai sietääkö teidän naisenne miehen "pakkomielteistä" sekaantumista naisen harrastuksiin, ulkonäköön, työhön
      Sinkut
      83
      391
    Aihe