Suomen kivuliain murha

Pekkala

No kevät on koittanut ja moottoripyöräilykausi on alkanut, joten sen kunniaksi kirjoitan seuraavaa:

Ehkä kaikkein kivuliain murha, mitä Suomessa on tehty voisi olla vaikkapa Bandidoksen varapresidentti Jarkko Kokon murha. Jarkko taisteli hengestään yli kaksi viikkoa sairaalan teho-osastolla hirveästi kärsien. Voitteko kuvitella yli kaksi viikkoa pelkkää helvetillistä kipua, oliko se vielä niin, että häneltä jouduttiin amputoimaan raajojakin. Näin hirveästä teosta kilpailevan jengin jäsentä odotti syyte vain taposta. Ajatella kuinka kauhealta Bandidoksista on mahtanut tuntua, he eivät saaneetkaan ensimmäisinä täysjäsenyyttä ja tapa, millä he hävisivät oli sekä kauhea että nöyryyttävä. Miltäköhän Kokon omaisistakin on mahtanut tuntua, varsinkin siinä vaiheessa, kun Jarkon ampunut nuorimies pääsi huippupistein vaikeapääsyiseen oikeustieteelliseen tiedekuntaan? Ajatella heidän poikansa kärsii hirvittävissä tuskissa teho-osastolla yli kaksi viikkoa ja syyllinen saa tuomion vain taposta ja pääsee vielä lukemaan lakia vaikeapääsyiseen oikeustieteelliseen tiedekuntaan: kyllä sen on hirveältä täytynyt tuntua, mitkä kauheat tuskat!!! Kyllä elämä sitten osaa kohdella joitakin kaltoin, ajatella ylivertainen suosikki Suomen Bandidos häviää ja miten nöyryytävällä ja hirvittävällä tavalla.

10

8651

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mitään kipuja

      Tuskin on kipua kärsinyt, kun sairaalassa pumpataan täyteen morffiinia.

    • Ikävä että kuoli

      Ihminen oli tietysti, vaikka vaarallisen uran valitsi. Miksi kukaan järkevä liittyisi tuollaiseen jengiin?

      Mutta noista kivuista. Tuskin pahin tapaus on, jos on sairaalassa ollut eikä esim. jossakin kidutettavana. Sairaalassahan tuskia lievennetään ja kuten tuossa toinenkin sanoi, vaikka isolla annoksella kipulääkitystä. Toivottavasti ei pahasti kärsinyt...

      Ja tuosta ampujasta, opiskeliko vankilasta käsin? Miten uskaltaa kulkea missään, jos on Bandidoksen ampunut?

      • vankilasta käsin.

        Ja siten uskaltaa kulkea kyllä, koska on Helvetin Enkelit-nimisen järjestön täysjäsen.


      • oikkiksesta valmistunut
        vankilasta käsin. kirjoitti:

        Ja siten uskaltaa kulkea kyllä, koska on Helvetin Enkelit-nimisen järjestön täysjäsen.

        Ei ole opiskellut oikkiksessa, siellä ei voi opiskella vankilasta käsin. Sisään toki on voinut päästä.


      • Eiks Kari Uotikin
        oikkiksesta valmistunut kirjoitti:

        Ei ole opiskellut oikkiksessa, siellä ei voi opiskella vankilasta käsin. Sisään toki on voinut päästä.

        tehnyt oikeustieteellisen alan väitöskirjansa käytännössä kiven sisässä?


      • Pekkala
        vankilasta käsin. kirjoitti:

        Ja siten uskaltaa kulkea kyllä, koska on Helvetin Enkelit-nimisen järjestön täysjäsen.

        Eikös se ole sama jengi, jonka paikallisosasto kokonaisuudessaan tapettiin Kanadassa???

        Eikö kyseinen neropatti olisi paremmassa turvassa, jos hän ei pitäisi ko. jengin liivejä???


      • eri asia
        Eiks Kari Uotikin kirjoitti:

        tehnyt oikeustieteellisen alan väitöskirjansa käytännössä kiven sisässä?

        Joo, Uoti olikin jo valmistunut oikkiksesta.

        Väikkärin voi tehdä missä tahansa, ei siinä tartte yliopistolla notkua.

        Vankilassa ei järjestetä oikkiksen kursseja eikä sieltä myöskään yliopistolle kuskata. Eli ei voi valmistautua juristiksi vankilasta käsin.


    • Awalia

      Sinua tarvitaan myös tuossa uudella foorumilla www.murha.info

      • Pekkala

        Minkälaiset säännöt palstalla on - vapaamielisetkö?


    • Anonyymi

      Kyl Ile valmistui OTM:si ihan linnassa ollessaan. Eikä Omppu mitään sen suurempia kipuja tuntenut sairaalassa. Morfiini oli herkässä.
      Saatoihan toi sillä hetkellä vähän vaikka sattuakin kun osumaa tuli.
      Oi niitä aikoja.
      Murhainfossa on kova vaatimustaso ja olematon moderointi.
      Riittää että omaat riittävän ison foliohatun ja muistat trollata ja paskoa mahdollisemman paljon, niin saat heti täysjäsenyyden ja koskemattomuuden.

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      24
      4412
    2. Riikka se jytkytti BKT:stä nyt 0,3 prosenttia pois

      Ja vain kolmessa kuukaudessa! Vuositasollahan tuo tarkoittaa reilun prosentin pudotusta. Pärjäisi varmaan lasketteluss
      Maailman menoa
      15
      4138
    3. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      229
      3789
    4. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      27
      3058
    5. SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!

      Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot
      Maailman menoa
      52
      2771
    6. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      13
      2766
    7. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      108
      2718
    8. "Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa

      Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita
      Maailman menoa
      41
      2397
    9. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      67
      2371
    10. K-kauppa on liian kallis. Ei voi S-ryhmäläinen siirtyä tuonne asiakkaaksi

      Hintatason ero K-kauppojen ja S-markettien välillä on niin suuri, että S-market ei juurikaan menetä asiakkaitaan K-ketju
      Maailman menoa
      100
      1940
    Aihe