Ricky takaisin Enirolle?

Veikkauksia

Mitä luulette, palaako Ricky takaisin Enirolle?

9

2133

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nummelan viikinki

      Jos meiksi palaa niin sit tulee Rikiki! Jess

      • _Bansku_

        Milloinkas Viki tulee takaisin duuniin??????????
        Kaverit jo kaipailee kovasti.


    • Kyrsä-Jooseppi

      Sitä SPEDEÄ nyt ei kukaan kaipaa, enemmin vaikka RIKI SORSA....Mikä vitun kysymys tuo nyt muutenkaan niin kuin oli?..Häh??.

      • Minsku__

        Ricky ei ole puppeli. Jos kundi on komea, niin se ei tarkoita heti et se on puppeli. Taidat itse olla kateellinen? Vai onko sinunkin naisesi ollut ihastunut Rickyyn ja oot siitä mustasukkainen?
        Mä olen aina tykännyt Rickystä, olisipa enemmän sellaisia miehiä olemassa!


      • äölkjh

        Pullanderin hihat taitaa palaa jossakin päin Suomea...

        Meinaakohan Pullander yrittää vielä takaisin Enriolle duuniin?


    • Ossi-Jokela

      Onko tämä Ricky joku legenda jo eläessään? Taitaa olla melkoinen mies kun täällä ihan veikkaillaan hänen tulevaisuuttaan. Mistäs mahtais saada tuon miehen kiinni??? Sillä täällä eräs työnantaja tarvitsee hyviä tyyppejä ja Eniro-kokemus on plussaa!

      • Matias wrtjwrb

        Soita Rickyn sihteerille ja sovi tapaaminen Rickyn kanssa. Niin ainakin itse olen tehnyt. Siinä on vieraanvarainen ja kohtelias mies, tarjoaa aina ruoan tapaamisten yhteydessä! Voisivat ottaa toisetkin myyntihemmot oppia hänestä.


    • Ricky.

      En ole tulossa takaisin Enirolle, vaikka hyvä ja vauras työnantaja onkin, ja mukavat työkaverit ja mukava muukin henkilökunta. :)

      Meitsi siirtyy keittiön puolelle. "Chef De Ricky". Kokki-duunit on alkanu kiinnostamaan. Luonnistuu paremmin meikäläiseltä kuin puhelinmyynti.

      Tsemppiä vaan sinnekin!

    • Ricky.

      Kun minusta itsestäni tällä keskustellaan, niin oli pakko tulla uteliaana katsomaan onko tullut uusia juttuja? Toi "puppelipoika"-viesti oli kyllä mauton, voisin tehdä samat kuin eräs nimeltä mainitsematon julkisuushakuinen henkilö ja tehdä tutkintapyynnön kunnianloukkauksesta mutta onneksi siihen viestiin tullut vastaus oli niin asiallinen, että en jaksa ajatella koko asiaa sen enempää. :)

      Saa nähdä, että meneekö 1000 lukijan raja rikki lähiaikoina? Jos menee, niin tunnen saavuttaneeni jotain mahtavaa kun minusta on käynyt lukemassa tuhat ihmistä S24:ssa.

      Hyvää kesää kaikille tutuille! :) ...ja kaikille muillekin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      105
      2633
    2. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      102
      1755
    3. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1525
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      16
      1242
    5. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      22
      1048
    6. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      973
    7. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      45
      949
    8. Kultasi eka kirjain? Kuka haluaa

      A haluaa J
      Ikävä
      91
      924
    9. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      120
      921
    10. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      338
      836
    Aihe