En ole saanut ollenkaan toimimaan Welho-sähköpostiani Outlookissa(tai webmailissa) eikä ole saanut alikäyttäjänikään.Olen saanut luotua osoitteet mutta postin lähetys tai vastaanotto ei onnistu.Aina postin avatessani saan seuraavan virhe-ilmoituksen:
Palvelin ei tue SSL-yhteyttä. Tili: 'pop3.welho.com', Palvelin: 'smtp.welho.com', Protokolla: SMTP, Palvelimen vastaus: '250 DSN', Portti: 25, SSL-suojattu: Kyllä, Palvelinvirhe: 250, Virhenumero: 0x800CCC7D
welho ja outlook
mirja*
2
4912
Vastaukset
- vaihda
pop3 - imap
- tollasta.
Luo sinne IMAP tili, vaiitse työkalut siellä luo uusi tili kohdasta palvelimet, em: saapuva posti imap.welho.fi lähtevä posti smtpa.welho.fi . Tilinimi, salasana tallenna salasana, ruksi kohtaan palvelin edellyttää kitjautumista, toivottavasti tästä on edes vähän apua??
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1127267
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t374255törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/373752Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu4001980- 321467
- 351458
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi681438Hajoaako persut kuten 2017?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen1781116Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv121098Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:111030