kuuba lasten kanssa??????????

äippä

Niin minkälainen paikka olisi lasten 6 ja 10v kanssa matkusteluun?

3

1510

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • häippä

      Bonat messiin niin kyllä ne lapset pärjää. Luulen että äipälle pukkais enemmän kulttuurishokkia..

    • hyvä

      kohde myös lapsille

    • Matkailuhullu

      Olimme talvella 1.5 vuotiaan lapsemme kanssa pakettimatkalla Guardalavacassa, Kuubassa ja meidän mielestämme ainakin se paikka sopii erinomaisesti lapsiperheille. Majoituimme Sol Rio de Luna y Mares - hotellissa, johon kuului all-inclusive palvelu. Hotellialue on siisti ja viihtyisä, siellä on paljon tekemistä ja henkilökunta on ystävällistä ja huomio myös lapsia. Pitkä, upea ranta sopii lapsille, se ei syvene yllättäen eikä juuri ollut suuria aaltoja. Teimme myös retken Holguinin kaupunkiin sekä olimme pari päivää Santiago de Cubassa, niissäkin pärjäsi lapsen kanssa. Meillä tietysti oli matkalaukut täynnä purkkiruokia ja vaippoja, koska maa on kauppasaarrossa eikä tuotteita välttämättä ole ostettavissa paikanpäältä, samoin tarvittavat lääkkeet olivat mukana, mutta jos matkustaa vähän isompien lasten kanssa ei tarvitse edes ruokia ja vaippoja rahdata. Onneksi Kuuba ei vielä ole niitä rikollisimpia maita joten siinäkin mielessä lasten kanssa on turvallista matkustaa..tietysti maalaisjärki matkassa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      54
      2419
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      28
      1779
    3. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      70
      1464
    4. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      248
      1355
    5. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      137
      1219
    6. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      13
      990
    7. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      11
      973
    8. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      958
    9. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      943
    10. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      61
      891
    Aihe