Cape Cod

äitihai

Osaako joku neuvoa hyvää majoitusta isolle joukolle (8 henk). Voi olla huoneisto tai huvila, mutta myös puolihoito- ja All inclusive-hotellit kelpaisivat.
Mikä alue Cape Codista soveltuu parhaiten lapsiperheille? Meillä om mukana sekä aktiviteetteja (urheilu, kalastus) ja shoppailua kaipaavia teini-ikäisiä että pienempiä leikkipuistoikäisiä.
Hyvä ranta lähellä on välttämättömyys.

3

3072

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Atlantic

      Asuin vuonna -89 Hyanniksessa Cap Cod:issa n. 4 kuukauden ajan. Paljon on varmaan muuttunut sen jälkeen,mutta sen verran voin sanoa, että Hyannis on hyvä "tukikohtana", jos Capea on tarkoitus kierrellä. Hyanniksessa itsessään oli jo silloin hyvät shoppailumahdollisuudet ja myös hiekkarantoja löytyy. Bostoniinkin ajaa autolla reilussa tunnissa, ja siellä riittää näkemistä (Boston Common puisto, Hancock Tower, Aquarium ..)

      Asuimme tuon 4 kuukautta Captain Gosnold Village- nimisessä paikassa. Se muodostui useista erikokoisista kodikkaista lomamökeistä lähellä meren rantaa ja n. 5 minuutin kävelymatkan päässä Kennedyn kesäpaikasta.
      Paikalla oli ainakin silloin myös oma pieni ulkouima-allas.

      CapeCod Bed&Breakfast (http://www.bedandbreakfastcapecod.com) on yksi paikka, jonka kautta majapaikkoja kannattaa selailla.

    • miiru_73

      Mä olin kanssa tulossa sanomaan, että Hyannis on hyvä tukikohta. Me olimme Cape Codissa vuosi sitten ja asuimme Anchor Inn-nimisessä hotellissa. Oli oikein kiva paikka, aivan lauttasataman vieressä, josta kulkee kesällä lauttoja Marthas Vineyardille ja Nantuckettiin. En osaa tuosta majapaikasta sanoa, mutta suosittelen tutkailemaan www.triparvisor.com ja lukemaan arivoita hotelleista yms. sieltä. Hyanniksesta lähtee myös juna, joka kuulkee kesäisin näköalareittiä. Siellä on myös Mall ja muutenkin Cape Codin shoppailumahdollisuudet ovat keskittyneet Hyannikseen. Mutta käykää ehdottomasti Chathamissa, jossa on kerrassaan ihana karkkikauppa Candy Manor. Saltwater taffy ja fudge NAMI! Ja muutenkin kylä on kerrassaan lumoava.

      Tripadvisorissa on myös hyvä keskustelufoorumi ja sieltä saat varmasti hyviä vinkkejä ja tarkempia vastauksia kysymyksiisi, kun varmasti paikallisiakin siellä palstailee.

    • Province Town on hyva paikka,on taydellisesti gay suosittu ollut kymmenia vuosia. Hyva easygoing pieni kaupunki jossa hyvia ravintoloita ja putiikkeja ja tietysti atlantin hiekka rantaa monta mailia. The Moors motelli on hyva paikka juuri rannalla. Vuorovesi aamupaivalla paljastaa enemman merenpohjaa jossa voi kavella ja loytaa mita vain.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä hänessä

      Saa sut kuumaksi?
      Ikävä
      81
      1204
    2. Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella

      Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä
      Suomussalmi
      29
      875
    3. Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?

      Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk
      Kuhmo
      19
      735
    4. Hei sinä nainen

      Haluaisin koko ajan olla kiinni sinussa😟❤️❤️
      Ikävä
      46
      619
    5. Kuka oli kuskina

      Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?
      Suomussalmi
      13
      587
    6. Nythän todellisuus on kuitenkin se

      että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja
      Sinkut
      180
      572
    7. Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..

      Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita
      Maailman menoa
      123
      540
    8. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      13
      540
    9. On ollut syyllinen olo viime päivinä

      Olen niin täpöllä ollut sinussa kiinni tunteiden tasolla. Unet ja kaikki. Nainen, toisaalta tuntuu pahalta, mutta kun si
      Ikävä
      23
      460
    10. Onko kaivattusi

      hyvä ihminen? Kerro
      Ikävä
      27
      457
    Aihe