Osaako joku neuvoa hyvää majoitusta isolle joukolle (8 henk). Voi olla huoneisto tai huvila, mutta myös puolihoito- ja All inclusive-hotellit kelpaisivat.
Mikä alue Cape Codista soveltuu parhaiten lapsiperheille? Meillä om mukana sekä aktiviteetteja (urheilu, kalastus) ja shoppailua kaipaavia teini-ikäisiä että pienempiä leikkipuistoikäisiä.
Hyvä ranta lähellä on välttämättömyys.
Cape Cod
3
2950
Vastaukset
- Atlantic
Asuin vuonna -89 Hyanniksessa Cap Cod:issa n. 4 kuukauden ajan. Paljon on varmaan muuttunut sen jälkeen,mutta sen verran voin sanoa, että Hyannis on hyvä "tukikohtana", jos Capea on tarkoitus kierrellä. Hyanniksessa itsessään oli jo silloin hyvät shoppailumahdollisuudet ja myös hiekkarantoja löytyy. Bostoniinkin ajaa autolla reilussa tunnissa, ja siellä riittää näkemistä (Boston Common puisto, Hancock Tower, Aquarium ..)
Asuimme tuon 4 kuukautta Captain Gosnold Village- nimisessä paikassa. Se muodostui useista erikokoisista kodikkaista lomamökeistä lähellä meren rantaa ja n. 5 minuutin kävelymatkan päässä Kennedyn kesäpaikasta.
Paikalla oli ainakin silloin myös oma pieni ulkouima-allas.
CapeCod Bed&Breakfast (http://www.bedandbreakfastcapecod.com) on yksi paikka, jonka kautta majapaikkoja kannattaa selailla. - miiru_73
Mä olin kanssa tulossa sanomaan, että Hyannis on hyvä tukikohta. Me olimme Cape Codissa vuosi sitten ja asuimme Anchor Inn-nimisessä hotellissa. Oli oikein kiva paikka, aivan lauttasataman vieressä, josta kulkee kesällä lauttoja Marthas Vineyardille ja Nantuckettiin. En osaa tuosta majapaikasta sanoa, mutta suosittelen tutkailemaan www.triparvisor.com ja lukemaan arivoita hotelleista yms. sieltä. Hyanniksesta lähtee myös juna, joka kuulkee kesäisin näköalareittiä. Siellä on myös Mall ja muutenkin Cape Codin shoppailumahdollisuudet ovat keskittyneet Hyannikseen. Mutta käykää ehdottomasti Chathamissa, jossa on kerrassaan ihana karkkikauppa Candy Manor. Saltwater taffy ja fudge NAMI! Ja muutenkin kylä on kerrassaan lumoava.
Tripadvisorissa on myös hyvä keskustelufoorumi ja sieltä saat varmasti hyviä vinkkejä ja tarkempia vastauksia kysymyksiisi, kun varmasti paikallisiakin siellä palstailee. Province Town on hyva paikka,on taydellisesti gay suosittu ollut kymmenia vuosia. Hyva easygoing pieni kaupunki jossa hyvia ravintoloita ja putiikkeja ja tietysti atlantin hiekka rantaa monta mailia. The Moors motelli on hyva paikka juuri rannalla. Vuorovesi aamupaivalla paljastaa enemman merenpohjaa jossa voi kavella ja loytaa mita vain.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä4610644Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on12810176- 227947
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1776364Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.355058- 584800
Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1324152Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris1293466- 633175
Adonikselle
Kuvittelitko oikeasti, että ootan sua? Kuvittelitko, että voit noin vain vetäyttä ja kun tulet takaisin, kaikki on niin2273124