Osaako joku neuvoa hyvää majoitusta isolle joukolle (8 henk). Voi olla huoneisto tai huvila, mutta myös puolihoito- ja All inclusive-hotellit kelpaisivat.
Mikä alue Cape Codista soveltuu parhaiten lapsiperheille? Meillä om mukana sekä aktiviteetteja (urheilu, kalastus) ja shoppailua kaipaavia teini-ikäisiä että pienempiä leikkipuistoikäisiä.
Hyvä ranta lähellä on välttämättömyys.
Cape Cod
3
3060
Vastaukset
- Atlantic
Asuin vuonna -89 Hyanniksessa Cap Cod:issa n. 4 kuukauden ajan. Paljon on varmaan muuttunut sen jälkeen,mutta sen verran voin sanoa, että Hyannis on hyvä "tukikohtana", jos Capea on tarkoitus kierrellä. Hyanniksessa itsessään oli jo silloin hyvät shoppailumahdollisuudet ja myös hiekkarantoja löytyy. Bostoniinkin ajaa autolla reilussa tunnissa, ja siellä riittää näkemistä (Boston Common puisto, Hancock Tower, Aquarium ..)
Asuimme tuon 4 kuukautta Captain Gosnold Village- nimisessä paikassa. Se muodostui useista erikokoisista kodikkaista lomamökeistä lähellä meren rantaa ja n. 5 minuutin kävelymatkan päässä Kennedyn kesäpaikasta.
Paikalla oli ainakin silloin myös oma pieni ulkouima-allas.
CapeCod Bed&Breakfast (http://www.bedandbreakfastcapecod.com) on yksi paikka, jonka kautta majapaikkoja kannattaa selailla. - miiru_73
Mä olin kanssa tulossa sanomaan, että Hyannis on hyvä tukikohta. Me olimme Cape Codissa vuosi sitten ja asuimme Anchor Inn-nimisessä hotellissa. Oli oikein kiva paikka, aivan lauttasataman vieressä, josta kulkee kesällä lauttoja Marthas Vineyardille ja Nantuckettiin. En osaa tuosta majapaikasta sanoa, mutta suosittelen tutkailemaan www.triparvisor.com ja lukemaan arivoita hotelleista yms. sieltä. Hyanniksesta lähtee myös juna, joka kuulkee kesäisin näköalareittiä. Siellä on myös Mall ja muutenkin Cape Codin shoppailumahdollisuudet ovat keskittyneet Hyannikseen. Mutta käykää ehdottomasti Chathamissa, jossa on kerrassaan ihana karkkikauppa Candy Manor. Saltwater taffy ja fudge NAMI! Ja muutenkin kylä on kerrassaan lumoava.
Tripadvisorissa on myös hyvä keskustelufoorumi ja sieltä saat varmasti hyviä vinkkejä ja tarkempia vastauksia kysymyksiisi, kun varmasti paikallisiakin siellä palstailee. Province Town on hyva paikka,on taydellisesti gay suosittu ollut kymmenia vuosia. Hyva easygoing pieni kaupunki jossa hyvia ravintoloita ja putiikkeja ja tietysti atlantin hiekka rantaa monta mailia. The Moors motelli on hyva paikka juuri rannalla. Vuorovesi aamupaivalla paljastaa enemman merenpohjaa jossa voi kavella ja loytaa mita vain.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle233081Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A122179Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.702033Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1001863Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.761593Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥401376Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta141302Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001275- 1111095
Tulipalo viimeyönä
Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj151076