Cape Cod

äitihai

Osaako joku neuvoa hyvää majoitusta isolle joukolle (8 henk). Voi olla huoneisto tai huvila, mutta myös puolihoito- ja All inclusive-hotellit kelpaisivat.
Mikä alue Cape Codista soveltuu parhaiten lapsiperheille? Meillä om mukana sekä aktiviteetteja (urheilu, kalastus) ja shoppailua kaipaavia teini-ikäisiä että pienempiä leikkipuistoikäisiä.
Hyvä ranta lähellä on välttämättömyys.

3

2973

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Atlantic

      Asuin vuonna -89 Hyanniksessa Cap Cod:issa n. 4 kuukauden ajan. Paljon on varmaan muuttunut sen jälkeen,mutta sen verran voin sanoa, että Hyannis on hyvä "tukikohtana", jos Capea on tarkoitus kierrellä. Hyanniksessa itsessään oli jo silloin hyvät shoppailumahdollisuudet ja myös hiekkarantoja löytyy. Bostoniinkin ajaa autolla reilussa tunnissa, ja siellä riittää näkemistä (Boston Common puisto, Hancock Tower, Aquarium ..)

      Asuimme tuon 4 kuukautta Captain Gosnold Village- nimisessä paikassa. Se muodostui useista erikokoisista kodikkaista lomamökeistä lähellä meren rantaa ja n. 5 minuutin kävelymatkan päässä Kennedyn kesäpaikasta.
      Paikalla oli ainakin silloin myös oma pieni ulkouima-allas.

      CapeCod Bed&Breakfast (http://www.bedandbreakfastcapecod.com) on yksi paikka, jonka kautta majapaikkoja kannattaa selailla.

    • miiru_73

      Mä olin kanssa tulossa sanomaan, että Hyannis on hyvä tukikohta. Me olimme Cape Codissa vuosi sitten ja asuimme Anchor Inn-nimisessä hotellissa. Oli oikein kiva paikka, aivan lauttasataman vieressä, josta kulkee kesällä lauttoja Marthas Vineyardille ja Nantuckettiin. En osaa tuosta majapaikasta sanoa, mutta suosittelen tutkailemaan www.triparvisor.com ja lukemaan arivoita hotelleista yms. sieltä. Hyanniksesta lähtee myös juna, joka kuulkee kesäisin näköalareittiä. Siellä on myös Mall ja muutenkin Cape Codin shoppailumahdollisuudet ovat keskittyneet Hyannikseen. Mutta käykää ehdottomasti Chathamissa, jossa on kerrassaan ihana karkkikauppa Candy Manor. Saltwater taffy ja fudge NAMI! Ja muutenkin kylä on kerrassaan lumoava.

      Tripadvisorissa on myös hyvä keskustelufoorumi ja sieltä saat varmasti hyviä vinkkejä ja tarkempia vastauksia kysymyksiisi, kun varmasti paikallisiakin siellä palstailee.

    • Province Town on hyva paikka,on taydellisesti gay suosittu ollut kymmenia vuosia. Hyva easygoing pieni kaupunki jossa hyvia ravintoloita ja putiikkeja ja tietysti atlantin hiekka rantaa monta mailia. The Moors motelli on hyva paikka juuri rannalla. Vuorovesi aamupaivalla paljastaa enemman merenpohjaa jossa voi kavella ja loytaa mita vain.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860

      Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli
      Maailman menoa
      37
      9291
    2. "Mä elän vieläkin"

      Ikurin turbiini vetäisi taannoin lainabiisin Topin (RIP också) ja kumppaneiden kanssa. Toivottavasti on yläkerrassa kunn
      Tampere
      32
      3841
    3. Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman

      Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi
      Maailman menoa
      81
      2419
    4. Pate Mustajärvi on kuollut

      Ihan pari tuntia sitten. Että sellaista. https://www.is.fi/viihde/art-2000011715177.html
      Maailman menoa
      126
      2396
    5. Kaivatullesi viesti ensi vuoteen?

      Kerro meneekö naiselle vai miehelle ja vähintään yksi tunniste, esim. kirjain.
      Ikävä
      39
      2034
    6. Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan

      Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on
      Maailman menoa
      25
      1935
    7. Miten ikinä kelpaisin sulle

      Sinä saat niiltä muilta naisilta paljon enemmän, mitä minulta... Tai mihin minä olisin valmis. Enkä edes olisi niin tait
      Ikävä
      15
      1590
    8. Edes vitamiinit eivät taanneet loputonta elämää

      Nimittäin niistä rahaa itselleen taikonut tohtori siirtyi tuonpuoleiseen.
      Maailman menoa
      32
      1411
    9. Kuinka kauan vielä

      jaksetaan vastustaa toisiamme?
      Ikävä
      71
      1247
    10. Esko ja Martina viettävät joulua

      Entisen avioparin joulunvietto on ylittänyt IS uutiskynnyksen
      Kotimaiset julkkisjuorut
      171
      1038
    Aihe