Kiinnostaisi kovasti mennä katsomaan tuota keskustoria, mutta se ei taida olla aivan kävelymatkan päässä satamasta vai onko?
Millähän bussilla tai ratikalla sinne pääsisi parhaiten A-terminaalista?
Lipun voi ilmeisesti ostaa terminaalin R-kioskista?
Keskturg?
26
2037
Vastaukset
- suoraan torin eteen
bussi numero 2 menee satamasta keskustorin eteen jos ei viitsi kävellä. Muistaakseni 3. pysäkki (keskturg). (a-terminaali,d-terminaali,tallink-hotellin edusta ja sit keskustori) Aikataulut on pysäkkitolpassa. Myös kuski myy lippuja.
- toreja
keskustori ja baltijaam. Varaa aikaa ostoksiin, kaikkea saa hakea kauan.
Mustikas, eli entinen mustanmäen tori on nyt halvempi kuin nuo edellämainitut. Näin väittävät.
Mustikastorille pääsee ääh.. joukkoliikenteellä sadan metrin päähän.
Olisko ollut pysäkki "sääse". - Arbuussi
Tiedätkö missä on STOCKMANN ?
Se KT on Tartun mnt suuntaisella kadulla - joka lähtee Stocmannilta... n 300m
Kävellen pääsee jos ei jo ostokset mukana ?- onko toimintaa
Onko siellä vielä sitä varsinaista toria missä oli monta myyjää vai onko vain niitä liikkeitä.Kannattaako sinne mennä ollenkaan.
- teo
onko toimintaa kirjoitti:
Onko siellä vielä sitä varsinaista toria missä oli monta myyjää vai onko vain niitä liikkeitä.Kannattaako sinne mennä ollenkaan.
joissa samoja myytäviä tavaroita.. Muutamia myyjiä pihalla, sisätilat tosiaan ihan modernit ja basaarit samoja kuin Sadamarketissa esim.
- ehkäpä*
teo kirjoitti:
joissa samoja myytäviä tavaroita.. Muutamia myyjiä pihalla, sisätilat tosiaan ihan modernit ja basaarit samoja kuin Sadamarketissa esim.
Kolme viikkoa sitten ostin tuolta muodinmukaisen lyhyen tekonahkatakin, joka päällä näytän ihan Don Juanilta. Muodonmuutos on 100% kyläkauppauskottavuudessa.
Hitaasti kypsytetty tingitty hinta 45€, myyjä soitti isännälle, voiko tuolla hinnalla myydä.
Jos on joutoaikaa ja vähän tekemisen puute, kannattaa käydä.
- Anonyymi
Taitaa kyseiset keskustelijat olla kuolleet "sernopiiliin" , sääli mutta näin se porukka karsiutuu. Kannattaa varoa näitä tallinnan "toreja".
- Anonyymi
Liittykää Tallinna tärpit ryhmään,jos haluatte tietoja Tallinnasta. Ei tarvitse näiden muutaman erityisaikuisen tuotoksia lueskella. Se on ihana ryhmä täynnä oikeaa tietoa ja järkevää keskustelua. Ja ylläpitäjä poistaa kaiken asiattoman ihan heti sekä tiputtaa asiattomat ryhmästä.
- Anonyymi
Kyllä kannattaa varoa,
- Anonyymi
sernopiiliä
- Anonyymi
Keskustorilla on narkkareiten keskitysleiri, kannattaa vähän varoa.
- Anonyymi
Asematori rautatieaseman vieressä eli Balti jaama turg on muutama vuosi sitten täydellisesti uusittu. Tarjonta on monipuolista mutta vanha Keskturg Stockmannin lähellä on halvempi. Ostan sieltä aina marjat, sienet ym. Viron toreilla kaikki punnitaan eli hinnat on kilohintoja. Esim. kilo sieniä on 3 suomalaista litraa. Hinta näillä on kuitenkin aika sama. Lounais-Tallinnassa on myös jokin aika sitten uusittu Nõmme turg. Se ei ole kaupungin halvimmasta päästä.
Jaama turg on helposti tavoitettavissa 1 tai 2 numeron ratikalla, Keskturg ratikoilla 2 tai 4 sekä satamasta lähtevällä bussilla 2. Nykyään näissä kulkuneuvoissa voi maksaa etäluettavalla pankkikortilla joka käy etummaisen oven lähellä olevassa lukijassa.- Anonyymi
miten verikokeet? DDDDD
- Anonyymi
luuranko poisid!
- Anonyymi
hyi hemmetti mikä tautinen tyyppi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
hyi hemmetti mikä tautinen tyyppi.
Monet tänne kirjoittavat on tautisia, varsinkin päässä heittää mutta "osaavia". Sana 'poisid* tulee ihan itsestään.
- Anonyymi
Lehdissä on ollut juttuja Keskturgin saneeraamisesta. Saattaa tulla uusi kokonaisuus kuten Jaama turg. On aika tehdä jotain!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lehdissä on ollut juttuja Keskturgin saneeraamisesta. Saattaa tulla uusi kokonaisuus kuten Jaama turg. On aika tehdä jotain!
Paras saneeraus paikalle on täysi purku ja asfaltointi kentäksi.
- Anonyymi
Kesk turg'ilta saa Tallinn halvimman kahvin, 0,50c, ja parhaat "pirukkaat", 0,50-0,75c/kpl. Myos tuoretta Kruusian leipaa.
Myos paljon halpoja kerailytavaroita yksityisilta ukoilta ja mummoilta.
Kayn usein. Hyva paikka!
Balti Jaaman tori nyt siisti ja hyva mutta liian steriili. Entinen oli janna "matka Venajalle!" Sielta sai kaikkea ihmeellista kilohintaan.- Anonyymi
Keskturgilla on talinnan huonoin kahvi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Keskturgilla on talinnan huonoin kahvi.
Keskturg on mafian hallinnassa, tosi vaarallinen paikka.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Keskturgilla on talinnan huonoin kahvi.
Terve Robert Paulig. Missähän on Helsingin huonoin?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Keskturg on mafian hallinnassa, tosi vaarallinen paikka.
Poika parka, kuuli ensimmäisen kerran sanan Keskturg. Ja mielikuvitus lentää, ei kun tekee tunnelia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Poika parka, kuuli ensimmäisen kerran sanan Keskturg. Ja mielikuvitus lentää, ei kun tekee tunnelia.
Onko keskturg Virossa??
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onko keskturg Virossa??
Keskturg on Helsingissä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella
Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne202227Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle
Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv282088Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua
Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle1941637Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?
"Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k521599Kokoomus on Suomen kommunistisin puolue
"Hallituksessa on erimielisyyttä siitä, kuinka suuri osa veronkiristyksestä hyvitetään datakeskuksille uudella erillisel761580- 1131430
Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.
Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.501338- 831129
Martina haluaa tasoisensa miehen
Seiskassa juttu minkälaisen miehen Martina haluaa. Kumppanin pitää tuoda hänen herkkyytensä ja vahvuutensa esiin sekä ol240997Voi ei! Katja Ståhl joutui sairaalaan - Syynä tämä vitsaus - Koskettava päivitys sairaalasängystä
Pikaista paranemista, Katja! Katja Ståhl on kertonut somessa joutuneensa sisään sairaalaan. Lue lisää: https://www.suom21885