help me...

onko muil ollu kipuja menkkojen jälkeen...??? ittellä loppui menkat 3pvä sitten ja alavatsassa tuntuu kipua tuolla oikealla puolella.. kivut tuntuu ovulaatio kivuilta ja niitä on ollut nyt joka päivä menkkojen jälkeen,,, rinnat olivat tosi kipeet ennen menkkoja ei enää... ja väsyä, ihan hirveää väsyä ollut jo 2viikkoa... onko muil ollut noita kipuja? Ja mistä johtuneet?
3432
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Menkat vetelee ihan viimeisiään, ihan vähän tuhrua tuli aamulla mutta alkaa olemaan loppu. Normaalisti ei tähän aikaan oo mitään kipuja eikä vatsaa turvota, mutta nyt alavatsaan sattuu ja nipistelee ja tuntuu samalta ku silloin kun jännittää oikein kovaa, eli ihan ku olis perhosia vatsassa. Eilen pisti oikealle alavatsaan niin kovaa että luulin että umpisuoli on tulehtunut mutta nyt ei tunnu mitään. Keskellä alavatsaa vaan tuntuu ikävältä.. Harmi kun peruin sen lääkäriajan kun menkat alkoi. No, ehkä ovulaatio temppuilee ja tuleekin nyt ennen aikojaan. :)

Äänestä
  • loppu mut silti IHMEOIREITA. SIIS OUDOT MAHAKIVUT KUMMALLAKI PUOLELLA ALAVATSAA VAIHTELEVASTI. EIKÄ OO MITÄÄ PIKKUKIPUJA OIKEE TOSI INHOTTAVIA!! en uskaltais testaa...mut ehkä kuitenki testaan tänää....?! jaiks.

    Äänestä

  • menkat kirjoitti:

    loppu mut silti IHMEOIREITA. SIIS OUDOT MAHAKIVUT KUMMALLAKI PUOLELLA ALAVATSAA VAIHTELEVASTI. EIKÄ OO MITÄÄ PIKKUKIPUJA OIKEE TOSI INHOTTAVIA!! en uskaltais testaa...mut ehkä kuitenki testaan tänää....?! jaiks.

    itse en uskalla testata mut testaan jos teillä ollut plussaa =)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


...... kirjoitti:

onko muil ollu kipuja menkkojen jälkeen...??? ittellä loppui menkat 3pvä sitten ja alavatsassa tuntuu kipua tuolla oikealla puolella.. kivut tuntuu ovulaatio kivuilta ja niitä on ollut nyt joka päivä menkkojen jälkeen,,, rinnat olivat tosi kipeet ennen menkkoja ei enää... ja väsyä, ihan hirveää väsyä ollut jo 2viikkoa... onko muil ollut noita kipuja? Ja mistä johtuneet?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu