Jos ottaa speedfigtista mittariston ja koko tankokatteet pois niin saako ne ehjänä takaisin? tai siis että saako niitä ehjänä pois ettei tarvitsisi hajottaa? :)
Speedfightiin krossitanko!
mää vaa
3184
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kyllä ne on niin suunniteltu, että saa takaisin. Tangon katteet lähtee helposti, ne oli mulla monta kertaa pois. Mittariston kiinnitykset selkenee sit ku sulla on katteet siitä pois ja näet enemmän. Tarviit kyllä siihen krossitankoon adapterit, joita raisereiksikin kutsutaan, ja ne maksaa yleensä jotain 50e.
sen tangon katteen yläosan saa helposti pois mutta saako sen alaosan rikkomatta pois? onko siihen joku konsti? jos on niin miten pitää toimia? :)
Ite en oo sitä tainnu koskaan ottaa pois. Ainakin sen jälkeen sen saa pois, ku oot ottanu tangon ja mittariston pois ensin. Ihan hajoamatta se kuitenkin lähtee, se on satavarma juttu.
Kaikkihan ne pitää joka tapauksessa purkaa, jos sen crossistongan vaihdat. Purat vaan siinä järjestyksessä, ku näet pultteja ja muttereita, joita voi availla.