Hidastaako Firewall?

Hidastaako Firewall nettiyhteyttä kun pelaa esim Counter Strike Sourcea? Voiko "pingin" nouseminen johtua kun käyttää palomuuria. Itse käytän Sygatea.. Pystyykö pingiä alentamaan esim. jotain portteja muuttelemalla tai vastaavaa..jos ei halua koko palomuuria sammuttaa.
1346
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

itel ei ainaskaa palomuuri hidasta.

itel on f-secure internet security, ja siel oon palomuuris antanu sorsal luvan käyttää nettiä.

asetus on ollu joulust aakka keskitasossa, ja ainakaan viel ei oo mitää näkyny.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Aug kirjoitti:

Hidastaako Firewall nettiyhteyttä kun pelaa esim Counter Strike Sourcea? Voiko "pingin" nouseminen johtua kun käyttää palomuuria. Itse käytän Sygatea.. Pystyykö pingiä alentamaan esim. jotain portteja muuttelemalla tai vastaavaa..jos ei halua koko palomuuria sammuttaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu