Pissikset

aikoja ja tapoja

Ei varmasti ole ollut maailman historiassa aikaa jolloin ei olisi vanhemmat ihmiset valittaneet nuorisosta jollain tavalla. Tämä nykyajan pissisten haukkuminen varsinkin on kuitenkin mun mielestä mennyt jo vähän yli. Tottakai pieniä huomautuksia voisi antaa nuorisolle pukeutumisesta mutta joku lapsi jos pukeutuu liian paljastavasti niin vika on silloin vanhemmissa. Aina pitää voida sanoa ei ja uskaltaa.

Sitten minusta on kaameaa se että jotkut syylistävät nuoria sitten että jos he raiskattaisiin niin se olisi suunnilleen oma vika. Tämä on sairas ja tyhmä väite! Vika on ainoastaan sairaiden raiskaajien!

http://www.kookas.fi/forum/thread/10236

6

3533

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • xanna

      Se minuuki häirittee, että jo on sekopäistä syyllistämistä. Jos joku pitää vaikka lyhyttä hametta ihan vain siksi että tykkää pitää lyhyttä hametta, miksi se ei saisi? Se mukamas tulkitaan viestiksi: Haluan tulla raiskatuksi, vai? Sitä paitsi sellaisiakin raiskataan yhtä lailla, jotka ovat "kunnolla" pukeutuneita. "Se kerjäsi sitä pukeutumisellaan" on typerin tekosyy ikinä ja olen äimänä että joku ottaa sen vakavasti. Väärä tapa suostutella nuoria pukeutumaan peittävämmin. Sitä paitsi oli aika, jolloin tissivakoa sai näkyä vaikka kuinka pitkälle mutta nilkkoja ei.

      • puoltakin

        käsittääkseni pissiksiä ei ole juurikaan moitittu pukeutumisesta, sehän on oma asia. Mutta pissiksen määritelmään kuuluu myös äänekäs kiroilu ja haistattelu vieraille ihmisille, keskisormen näyttäminen sekä sekoileminen kännissä. Tuo on sikailua olipa pukeutuminen millainen tahansa.

        Minihameita on , onneksi, keski-ikäisilläkin ja tissejä näkyy kesäaikaan monilla naisilla. Mutta käytös on fiksua ja huomioivat muutkin ihmiset käytöksessään. Ainakin yleensä.


      • bubu-FaNi

        hihi!!


      • tos edellises

        viestis olevas linkis tota mummoo taustal mil on kiree mekko! sekö se sexympi sitten on!?? on se kumma ku mummojenki pitää pukeutuu ku teinien


      • huulikiilto-nea

        jos pissikset on nykyää ton näkösii nii... ^^

        mut okei, eihän sitä nyt pysty sanoo minkä näkönen on pissis. lähes kaikkia teinityttöjä, joiden pukeutumistyyli ei ole hevimusan-kuuntelija tmv. pidetään pissiksinä. varsinkin jos he meikkaavat ja muutenkin kiinnittävät silminhavaittavasti huomiota ulkonäköönsä.

        oikeastaan koko "pissis" -käsite on vähän jo poissa muodista. parempi jos ketään ei kutsuttaisikaan pissikseksi nyt kun se on jo niin väkevä haukkumasana. ehkä vähän semmonen ku huora.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, mitä minun pitäisi tehdä

      Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur
      Ikävä
      110
      1621
    2. Miksi teillä meni...

      ...välit poikki kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      167
      1561
    3. Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen

      Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍
      Ikävä
      167
      1472
    4. Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."

      The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise
      Tv-sarjat
      23
      1278
    5. Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!

      Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys
      Maailman menoa
      90
      1154
    6. Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän

      Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c
      Perussuomalaiset
      70
      951
    7. Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle

      Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su
      Perussuomalaiset
      143
      938
    8. Nainen näytät mummolta. :D

      Siks sua ei huoli kukaan.
      Ikävä
      89
      809
    9. Sofia Virta vertasi Karjalan evakoita nykymatuihin

      Vihreiden puheenjohtaja Sofia Virta avasi sanaisen arkkunsa, eli tyhmyyden tynnyrinsä, valtiovarainministeri Riikka Purr
      Maailman menoa
      184
      772
    10. Rokotevastaiset aiheuttaneet lasten kuolemat USA:ssa, eivätkä pyydä anteeksi

      Jo kaksi lasta kuollut tuhkarokkoon Texasissa, koska rokotevastaiset ovat toimillaan tuhonneet suojaavan rokotekattavuud
      Maailman menoa
      205
      743
    Aihe