candida forte

kokemuksia tuotteesta

Hiivatulehdukset vaivaa eikä enää tunnu pääsevän millään eroon (kokeillut kolmea eri reseptilääkettä). Päätin lopettaa pillerit, jos se auttaisi. Tällä hetkellä lievitän oireita canestenin voiteella, mutta sillä se ei kyllä kokonaan lähde. Ajattelin, että jos kokeilisi tuota Candida forte -kuuria. Millaisia kokemuksia? Oletteko sillä saaneet hiivan lopullisesti pois? Tuliko minkäänlaisia sivuvaikutuksia hoidon aikana? Tarvitko mitään muuta hoitoa?

Kaikenlaiset kokemukset ovat tervetulleita.

2

710

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • käytän

      tällä hetkellä hiivakierteen katkaisemiseksi. Ruokavalion muutos kannattaa myös oli kaikki hiiva-, sokeri- ja sienituotteet pois sekä vaaleat jauhot. Yhdessä kannattaa ottaa myös maitohappokapseleita ja lääkitä emätintä vaginakapseleilla. Yritä näillä, ja unohda Canestenit vähäksi aikaa, ne vaan aiheuttavat limakalvoille ärsytystä ja saavat liiallisella käytöllä immuniteetin ja lopulta hiivaa ei vie pois enää mikään voide tai muu.

      Viimeksi on ollut hiivatulehdus puolitoista kuukautta sitten ja se on jo pitkä aika, kuuria olen käyttänyt nyt kolmisen viikkoa.

      Hyvä että lopetit pillerit, sekin saattaa jo auttaa.

    • ../..

      En havainnut mitään apua ko. tuotteesta sitä käyttäessäni. Rahat vaan meni. Ei kyllä sivuoireitakaan tullut senpuoleen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      3
      2701
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2481
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      4
      2219
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      44
      1835
    5. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1423
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1413
    7. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      176
      1145
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      101
      1114
    9. Persu ajoi autoa

      Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1
      Perussuomalaiset
      20
      1033
    10. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      81
      908
    Aihe