Yöpöydällä punaiset valonumerot kertovat missä vaiheessa yötä ollaan.
Nautinnollisesti käännän kylkeä ja jatkan untani, tai vaivun hassuun horrostus-uneen,
jossa ei oikein tiedä , onko se unta vai ei.
Kummallisesti nuo punaiset , aina näkyvät aikanumerot helpottavat elämääni.
Päivällä ajan havaitseminen ei ole niin tarpeen.
Puhelimeen laitettu muistutus kertoo, jos pitää jotain tehdä.
Minä haluan nähdä kellon, yölläkin, kun välillä havahdun.
4
487
Vastaukset 4
- Folk.2
Niinhän tuo vilkkuu sängyn vieressä,mutta minulla kun on niin huono näkö ,niin ne numerot menee ihan sekasin.
Jos laittaa lasit päähän,niin siitä valpastuu,eikä saa enää unesta kiinni.
Veskissä pitää käydä silmät sikkurassa melkein puoli unessa.
Nyt kännyköiden aikaan en ole käyttänyt enää rannekelloakaan.Ja eihän sitä enää eläkeläisen tarvitse kellon mukaan elää,jos nyt ei ole lääkäri aikaa tai muuta aikaa varattuna.Ollaan vapaita kuin taivaan linnut!- helppoa
noillakaan systeemeillä. Torkahdin ja oli ajatus käväistä kioskista vähän olutta. Nykyään siis vasta klo 9 jälkeen. Kun heräilin ja jäin vartoamaan säädettyä aikaa. Sitten kipsalle, mutta sehän sitten kiinni kun kello olikin jo mennyt yli 21. Penskat olivat päässeet räpläämään 24 h näytön 12 h näytöksi enkä sitä puoliunessa huomannut.
helppoa kirjoitti:
noillakaan systeemeillä. Torkahdin ja oli ajatus käväistä kioskista vähän olutta. Nykyään siis vasta klo 9 jälkeen. Kun heräilin ja jäin vartoamaan säädettyä aikaa. Sitten kipsalle, mutta sehän sitten kiinni kun kello olikin jo mennyt yli 21. Penskat olivat päässeet räpläämään 24 h näytön 12 h näytöksi enkä sitä puoliunessa huomannut.
Meidän kylässä oli joskus mies, joka hiukan käytti väkeviä.
Olivat sorsastamassa ja papparainen oli nukahtanut, heräsi ja kysyi kelloa. Sanoivat kellon ajan, niin tämä kysyi: "Kah, ilta vai aamu?"
Nykyään ei moisessa kunnossa päästetä metsästämään.
Ymmärsin, että sinulle oli käynyt vähän samalla lailla, että kah ilta vai aamu!
- aureliina
ihan hymyilytti kirjoituksesi. Niin minäkin vahdin numeroita yöllä. Minulla ne ovat keltaisia. Kelloradioyhdistelmästäni on tullut ylin ystäväni öisin. Jos ei nukuta, nappaan radion auki ja kuuntelen musiikkia. Radio sammuu itsekseen tunnin kuluttua, ettei häiritse, vaikka nukahtaisin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1001442
Poutalan onnettomuus
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/ministeri-mika-poutala-vakavassa-onnettomuudessa/9375980 Kumma kun jutussa ei manit1111182- 681064
- 51060
Olen pahoillani
Olen mokannut pahasti ja pilannut sinun ja monen muun ihmisen maineen. Anteeksi. Muutan toiselle paikkakunnalle. Hyvästi56966Missä on Sofia Virta? Loistaa poissaolollaan Erikoisjoukot uudelta kaudelta
Vihreiden puheenjohtaja, kansanedustaja Sofia Virta pääsi otsikoihin, kun tieto hänen osallistumisestaan Erikoisjoukot-k50962Onko sinulla vihan tunteita
Minua kohtaan? Haluatko kostaa jotakin tai tehdä pahaa? Voit tähän sanoa ihan luottamuksella.130871- 69771
Naisen kimppuun lenkkipolulla
Poliisin tietojen mukaan noin 30–40 vuotias ulkomaalaistaustaisen näköinen mies kävi naisen kimppuun yllättäen Rentukant57743Taas uusi PS:n rasismiKOHU!
Nyt Mauri Peltokangas on taas huuliaan lepattanut. Suomen rasistisin puolue - PS! https://www.iltalehti.fi/politiikka/a312694