niin ko mie asensin vahvarin niin ko olin laittamassa sitä akkuun kiinni niin sulake kärähti mistä tämä vois johtua heräte kaapelia en ollu keriny laitaa kiinni mut kaikki muut olin niin ja onko herätejohtoa pakko laitta ko en tiiä minne se pitää laittaa... auttakaa pliis että pääsen kuunteleen poppia
apuvaa
carinamiess
3374
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
irti ennenkuin kytket virtajohdon. jos ei auta on
vika todennäköisesti puutteellisessa/heikossa
maadoituksessa. ja, autosta oltava virrat pois ja
soitin suljettuna. PS. kerro miten kävi
kiitos mutta mie löysin jo vian ko mie käytin vahvistinta auki niin huomasin että joku idiootti oli vaihtanu johtojen värin ko mie ja niin ollen virta ja maajohot oli väärinpäin se johtu siittä ja mie luin artikkeleita että heräte kytketään suoraan akkuun katkasijan kautta ja nyt poppi raikaa mutta ko menee autosta ulos takakontti rämisee oisko siihen jotain neuvoa että miten sais sen räminän pois?
Paahha sie ne vermmeet soemmaa ja koetas käpälöejjä takahotlarrii peltilöetä käspelis ku eänet oo piällä ja sie huommoot ku kävel paennelloo peltijöetä ja muovviiossii etä mikä siel hiljennöö ku lapasel koettoo nii laetaha se autonnii osa vähä tiukemmii kiinni. Voet sie laettoo vaekka silikonnii tahi liimmoo josseo joku osahhii joka oo muovist tehty.
Ammiispoejjaatha viäntellööt rekkiisterilappuloet löyssäälle ettäs suovatten sennii pärisemmää passoloetten tahttiin. Turraahtelloo sit ku hyö ajjoovatten torrii ympär.