Kesällä Hankoon

Heippa! Osaisiko joku suositella viihtyisää yösijaa kesällä Hangosta, sisältäen runsaan aamiaisen? Entä miten päästä käymään turvallisesti Bengtskärin majakalla, jos ei halua "sopparisteilyille" lähteä? Kiitos jo etukäteen, jos joku vastaa.
1425
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Hei!
Hanko on ihana kesäkaupunki! Hyviä majoituspaikkoja löytyy kaupungin omien nettisivujen kautta www.hanko.fi
Majakalle ilman soppaa pääsee Kemiön kautta, Kasnäsistä. Tällöin pääseen myös Rosalaan ja viikinkimuseoon ja sitten majakalle. Suosittelen lämpimästi! Tosin lounas sisältyi tähänkin reissuun, se tarjoiltiin viikinkimuseossa, viikinkipäällikön majassa. Upea paikka! Reissuja voi kysellä Kemiön nettisivujen kautta ja hotelli Kasnäsistä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Myyryläinen kirjoitti:

Heippa! Osaisiko joku suositella viihtyisää yösijaa kesällä Hangosta, sisältäen runsaan aamiaisen? Entä miten päästä käymään turvallisesti Bengtskärin majakalla, jos ei halua "sopparisteilyille" lähteä? Kiitos jo etukäteen, jos joku vastaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu