Paljonko maksaa

Paljonko maksaa renkaan tai renkaiden vaihdattaminen alan liikkeessä
eturengas?
takarengas?
tasapainotus?
noin hintoja
vitsailijat älkää vaivautuko perrrr
91264
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Kysäse alan liikkeistä, Buahahahaaaa

Äänestä
  • EI MAKSA MITÄÄN JOS VARASTAA!! TAI EI VAIHDA MWAAHAHWHEHEH

    Äänestä

  • Ulkomailta saa halvemmalla ja vaihdon voi parhaan taitonsa mukaan neuvotella, mutta tuo on halvin bongaamani vaivaton/kotimainen:
    http://www.ratarengas.fi/index.php?m=saldo
    Ikävä kyllä vain urheilullisia renkaita, eli jos haluat jonkun kilometrejä kestävän kovamuovin joka ei pidä jarruttaessa tai mutkassa, katsele kaupoista tai moottoripyora.org:in shopista.

    Äänestä

Renkaat, asennettuna ja tasapainotettuna hintaa noin 405,26e. Jälkikäteen huomasin, että netistä renkaat olisi saanut noin 100e halvemmalla, mutta olisiko asennus ja tasapainotus ollut sitten samanhintaisia.. kas, sitäpä en sitten tiedä.

Äänestä
  • muutaman kympin lisää töistä, jos omat renkaat olisi olleet mukana. Kiitos ulkomaisten nettikauppojen, renkaiden hinnat ovat selvästi järkevöityneet viime vuosina.

    Äänestä

osta renkaat tuolta ja hoida vaihto vaikka kevät (..sun muun..) huollon yhteydessä. Saat homman tehtyä merkkiliikkeessä eikä ne pahoita mieltään vaikka tuot omat renkaat. Ne on sun renkaat, ne millä sä haluut ajaa. EI se mikään vitun auto/rengaskauppa oo!
Heitä vaikka yks sixpacki mukaan "lahjaksi". Miksi maksaa suomalaisille maahantuojille ekstraa samasta kamasta jota saa muualta halvemmalla?

Nyt tää sikä lähtee örveltää, onhan jo lauantai.. :)

Äänestä

Hongkogista Keravalta Päällyskumit 4.50e/kpl ja sisuskumit 2,50e/kpl,renkaat ovat mustia ja niitä on eri vannekoolle 22 tuumasta aina 28 tuumaan.

Äänestä

Ostin renkaat 18.7.2012 Stuttgartissa, BMW:n todella hienossa omassa myymälästä. Ajokkini on BMW K 1200 GT vm. 2006. Tehtaan suosittamat Mezeler Z6 -renkaat maksoivat asennettuina 310 euroa, josta asennuksen osuus oli 70 euroa.

Kannattaa siis vaihdattaa ainakin Saksassa.

Äänestä
  • Korjaus äskeiseen renkaiden vaihtoviestiin. Vuosi oli tietenkin 2013 eli viimeviikolla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nimetön kirjoitti:

Paljonko maksaa renkaan tai renkaiden vaihdattaminen alan liikkeessä
eturengas?
takarengas?
tasapainotus?
noin hintoja
vitsailijat älkää vaivautuko perrrr

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu