Ihmiset nauravat minulle

miksi?

Olen kai tulossa mielen vikaiseksi.
Pidän itseäni todella rumana, olen käynyt sen takia psykiatrilla ja se sanoi että olen tavallisen näköinen suomalainen, monet mun kaverit ja vanhemmat ihmettelee miksi pidän itseäni rumana. koska olen kuulema ihan miellyttävän näköinen ja jotkut on sanoneet jopa söpöks.
Mutta aina kun katson peiliin ja nään omia kuviani masennun kun nään rumat kasvoni. Lisäksi kun joku katsoo minua, vaikka en ole mitään tehnyt ja nauraa. Tulkitsen niin että se nauraa minun kasvoilleni. Miksi jotkut ihmiset nauravat minulle?

9

5551

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ongelman ratkaisu

      ...siks et

      a) aattelet et kaikkii pitee miellyttää - elämä opettaa jossain vaihees et mahtototonta (viimeistää sii vaihees jos/ku joku pettää luottamukses totaalisest / sairastut pahast ja huomaat kuka frendeist jää ja kuka ei..)

      p) en tie vanhako oot, mut opettele tunteen ittees enempi (rentoutumisjuttujen jooga, meditaatio moni muu harjottelu) sillä oot sellane ku oot, se on rikkaus.

      see) omakohtane kokemus aiheesta löytyy monelta vuodelta, harvat on muaki kehunu, mut opin kehuun itteeni. Nauroivat mielestäni itelleni monet ja omakohtaisesti tunsin sen hyviä kokemuksia saatuani olevan vain huumorintajuni puutetta täydellisyyden tavoittelun maksimointia.

      dee) rentoutumisteknikoist ittens hypnotisointi/suggestointi (uudelleenohjelmointi) on cool. Simmut kii, ja kerrot itelles parin fraasin avulla (Osaan tehdä jutun x. Olen hyvä tyyppi. Olen kaunis.) joita toistelet niin kauan kuin 30 sekassa ehit.

      eee) pohdin miks jengi tääl "nauraa" erilaisille. Suomi on sikapienimaa, jossa jengi aivan liian sisäsiittoista ja monet omaavat tosi vähän kontakteja muualle maailmaan - mikä tahansa pikku 3000 ihmisen käpykylää isompi kaupunki nenän eteen, ja jengi ei ehdi kiinnittää huumioo vaikka sun ripset oiski värjäämättä. Toinen juttu soomityyppeihin on se, et suomilaiset liian monet arvostaa koneita enemmän kuin elämää - siks vähän madonnast poikkeava pärstävärkki ei kelpaa mr. ja ms. koneille.

      Hyvää jatkoa, et sie oo ainoo "hullu" =)

      • jäbä89

        upeeta että joku "herättelee" täällä noita "hulluja" :) sä tuut pärjäämään elämässä tosi hyvin ku sulla on just oikee asenne ja tietoo noin helvetisti.

        ottakaa oppia tästä henkilöstä!!!! *kiittää ja kumartaa*


    • Näin tee

      Menestyisit koomikkona hyvin.

    • lahtelainen

      Miksi naiset nauraa mulle?

    • qfsaew

      Miksi et voi vain hymyillä että hyvä meno? Syvemmälle toki kannattaa tutkia ongelmaa ja sytä miksi ajatrellet ja koet tuota, siihe ei täällä saa apua.

    • 123d131f3213f

      eivät varmaankaa kunnioita sinua, tai ota sinua tosissaan.

      olet heille vähän kuin sketsihahmo,

      pieni piristys väiväänsä.

      ehkä sinusta kiertää jotain juoruja,

      ehkä et arvosta itseäsikään

    • Anonyymi

      Juol pullo kirkkasta viinaa, ser autaa

    • Anonyymi

      Minulle nauretaan ja pilkataan. Ihmiset tulevat salaa yöllä kotiini särkemään ja varastelemaan, en uskalla kävellä tiellä kun ihmiset ajavat autolla päälle, sitten he soittavat poliisille. Asun savonlinnassa, täällä ei tykätä erillaista ihmisistä. Pitäisi juoda viinaa ja olut, katsella pissakakkaa pornoa, pitäisi lukea vain Raamattua. Olen taiteellinen ihminen teen monenlaista taidetta, maalaan, teen metallitaidtta, taontaa,. Täällä savonlinnassa ei siedetä sellaista, uskovaiset syyttävät että se on syntiä, pitäisi olla juoppo kommunisti, mutta kun olen oikeistolainen, täällä kun kaikki on kommunistisia, tai helluntailaisia

      • Anonyymi

        Tapa itsesi


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      299
      3607
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      29
      1996
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      44
      1626
    4. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      84
      1481
    5. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      88
      1208
    6. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      143
      1159
    7. Miksi et vain uskalla!?

      On niin ikävä...
      Ikävä
      81
      1064
    8. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      95
      1012
    9. Kannattaa ymmärtää se asia

      että mitään stalkkausta tai hakkerointia ei tapahdu. Oikeasti kannattaa tutkituttaa päänsä.
      Tunteet
      211
      846
    10. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      61
      777
    Aihe