Ihmiset nauravat minulle

miksi?

Olen kai tulossa mielen vikaiseksi.
Pidän itseäni todella rumana, olen käynyt sen takia psykiatrilla ja se sanoi että olen tavallisen näköinen suomalainen, monet mun kaverit ja vanhemmat ihmettelee miksi pidän itseäni rumana. koska olen kuulema ihan miellyttävän näköinen ja jotkut on sanoneet jopa söpöks.
Mutta aina kun katson peiliin ja nään omia kuviani masennun kun nään rumat kasvoni. Lisäksi kun joku katsoo minua, vaikka en ole mitään tehnyt ja nauraa. Tulkitsen niin että se nauraa minun kasvoilleni. Miksi jotkut ihmiset nauravat minulle?

9

5529

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ongelman ratkaisu

      ...siks et

      a) aattelet et kaikkii pitee miellyttää - elämä opettaa jossain vaihees et mahtototonta (viimeistää sii vaihees jos/ku joku pettää luottamukses totaalisest / sairastut pahast ja huomaat kuka frendeist jää ja kuka ei..)

      p) en tie vanhako oot, mut opettele tunteen ittees enempi (rentoutumisjuttujen jooga, meditaatio moni muu harjottelu) sillä oot sellane ku oot, se on rikkaus.

      see) omakohtane kokemus aiheesta löytyy monelta vuodelta, harvat on muaki kehunu, mut opin kehuun itteeni. Nauroivat mielestäni itelleni monet ja omakohtaisesti tunsin sen hyviä kokemuksia saatuani olevan vain huumorintajuni puutetta täydellisyyden tavoittelun maksimointia.

      dee) rentoutumisteknikoist ittens hypnotisointi/suggestointi (uudelleenohjelmointi) on cool. Simmut kii, ja kerrot itelles parin fraasin avulla (Osaan tehdä jutun x. Olen hyvä tyyppi. Olen kaunis.) joita toistelet niin kauan kuin 30 sekassa ehit.

      eee) pohdin miks jengi tääl "nauraa" erilaisille. Suomi on sikapienimaa, jossa jengi aivan liian sisäsiittoista ja monet omaavat tosi vähän kontakteja muualle maailmaan - mikä tahansa pikku 3000 ihmisen käpykylää isompi kaupunki nenän eteen, ja jengi ei ehdi kiinnittää huumioo vaikka sun ripset oiski värjäämättä. Toinen juttu soomityyppeihin on se, et suomilaiset liian monet arvostaa koneita enemmän kuin elämää - siks vähän madonnast poikkeava pärstävärkki ei kelpaa mr. ja ms. koneille.

      Hyvää jatkoa, et sie oo ainoo "hullu" =)

      • jäbä89

        upeeta että joku "herättelee" täällä noita "hulluja" :) sä tuut pärjäämään elämässä tosi hyvin ku sulla on just oikee asenne ja tietoo noin helvetisti.

        ottakaa oppia tästä henkilöstä!!!! *kiittää ja kumartaa*


    • Näin tee

      Menestyisit koomikkona hyvin.

    • lahtelainen

      Miksi naiset nauraa mulle?

    • qfsaew

      Miksi et voi vain hymyillä että hyvä meno? Syvemmälle toki kannattaa tutkia ongelmaa ja sytä miksi ajatrellet ja koet tuota, siihe ei täällä saa apua.

    • 123d131f3213f

      eivät varmaankaa kunnioita sinua, tai ota sinua tosissaan.

      olet heille vähän kuin sketsihahmo,

      pieni piristys väiväänsä.

      ehkä sinusta kiertää jotain juoruja,

      ehkä et arvosta itseäsikään

    • Anonyymi

      Juol pullo kirkkasta viinaa, ser autaa

    • Anonyymi

      Minulle nauretaan ja pilkataan. Ihmiset tulevat salaa yöllä kotiini särkemään ja varastelemaan, en uskalla kävellä tiellä kun ihmiset ajavat autolla päälle, sitten he soittavat poliisille. Asun savonlinnassa, täällä ei tykätä erillaista ihmisistä. Pitäisi juoda viinaa ja olut, katsella pissakakkaa pornoa, pitäisi lukea vain Raamattua. Olen taiteellinen ihminen teen monenlaista taidetta, maalaan, teen metallitaidtta, taontaa,. Täällä savonlinnassa ei siedetä sellaista, uskovaiset syyttävät että se on syntiä, pitäisi olla juoppo kommunisti, mutta kun olen oikeistolainen, täällä kun kaikki on kommunistisia, tai helluntailaisia

      • Anonyymi

        Tapa itsesi


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Diesel-ammattilainen kehuu Sanna Marinia

      "Sanna Marinin (sd) hallitus loi neljä vuotta sitten väliaikaisen polttoaine­tuki­järjestelmän, kun energianhinnat nousi
      Maailman menoa
      36
      2799
    2. Pitkänperjantain kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta

      🧠 Mitä se kertoo "riikka"-nimimerkin lähijunassa tapahtuneesta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus purs
      Maailman menoa
      22
      2622
    3. 100 prosentin perintövero korjaisi myös Hitas-ongelman

      Moni ei uskalla kieltäytyä perinnöstä maineen menettämisen uhalla, joten sitten tulee näitä tilanteita, joissa joutuu es
      Maailman menoa
      43
      2298
    4. Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin

      Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks
      Maailman menoa
      20
      1881
    5. Iso poliisioperaatio Lapualla

      Paikalla oli silminnäkijän mukaan myös kolme ambulanssia. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011924650.html Onko virpo
      Lapua
      39
      1676
    6. Olen aika varma

      että meidän tiemme risteäminen oli ainutkertainen tapahtuma elämässäni. En tule koskaan kohtaamaan ketään muuta, joka sa
      Ikävä
      52
      1585
    7. Oletko nähnyt hänet ilman...

      Vaatteita!?
      Ikävä
      38
      1503
    8. Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys

      Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä
      Maailman menoa
      25
      1373
    9. Oon niin surullinen

      Ettei meistä tullut sitä mitä toivoin
      Ikävä
      35
      1283
    10. Mitä sitten odotat

      Jos seurailet vain tekemisiäni
      Ikävä
      26
      1181
    Aihe