Olen kai tulossa mielen vikaiseksi.
Pidän itseäni todella rumana, olen käynyt sen takia psykiatrilla ja se sanoi että olen tavallisen näköinen suomalainen, monet mun kaverit ja vanhemmat ihmettelee miksi pidän itseäni rumana. koska olen kuulema ihan miellyttävän näköinen ja jotkut on sanoneet jopa söpöks.
Mutta aina kun katson peiliin ja nään omia kuviani masennun kun nään rumat kasvoni. Lisäksi kun joku katsoo minua, vaikka en ole mitään tehnyt ja nauraa. Tulkitsen niin että se nauraa minun kasvoilleni. Miksi jotkut ihmiset nauravat minulle?
Ihmiset nauravat minulle
9
5048
Vastaukset
- ongelman ratkaisu
...siks et
a) aattelet et kaikkii pitee miellyttää - elämä opettaa jossain vaihees et mahtototonta (viimeistää sii vaihees jos/ku joku pettää luottamukses totaalisest / sairastut pahast ja huomaat kuka frendeist jää ja kuka ei..)
p) en tie vanhako oot, mut opettele tunteen ittees enempi (rentoutumisjuttujen jooga, meditaatio moni muu harjottelu) sillä oot sellane ku oot, se on rikkaus.
see) omakohtane kokemus aiheesta löytyy monelta vuodelta, harvat on muaki kehunu, mut opin kehuun itteeni. Nauroivat mielestäni itelleni monet ja omakohtaisesti tunsin sen hyviä kokemuksia saatuani olevan vain huumorintajuni puutetta täydellisyyden tavoittelun maksimointia.
dee) rentoutumisteknikoist ittens hypnotisointi/suggestointi (uudelleenohjelmointi) on cool. Simmut kii, ja kerrot itelles parin fraasin avulla (Osaan tehdä jutun x. Olen hyvä tyyppi. Olen kaunis.) joita toistelet niin kauan kuin 30 sekassa ehit.
eee) pohdin miks jengi tääl "nauraa" erilaisille. Suomi on sikapienimaa, jossa jengi aivan liian sisäsiittoista ja monet omaavat tosi vähän kontakteja muualle maailmaan - mikä tahansa pikku 3000 ihmisen käpykylää isompi kaupunki nenän eteen, ja jengi ei ehdi kiinnittää huumioo vaikka sun ripset oiski värjäämättä. Toinen juttu soomityyppeihin on se, et suomilaiset liian monet arvostaa koneita enemmän kuin elämää - siks vähän madonnast poikkeava pärstävärkki ei kelpaa mr. ja ms. koneille.
Hyvää jatkoa, et sie oo ainoo "hullu" =)- jäbä89
upeeta että joku "herättelee" täällä noita "hulluja" :) sä tuut pärjäämään elämässä tosi hyvin ku sulla on just oikee asenne ja tietoo noin helvetisti.
ottakaa oppia tästä henkilöstä!!!! *kiittää ja kumartaa*
- Näin tee
Menestyisit koomikkona hyvin.
- lahtelainen
Miksi naiset nauraa mulle?
- qfsaew
Miksi et voi vain hymyillä että hyvä meno? Syvemmälle toki kannattaa tutkia ongelmaa ja sytä miksi ajatrellet ja koet tuota, siihe ei täällä saa apua.
- 123d131f3213f
eivät varmaankaa kunnioita sinua, tai ota sinua tosissaan.
olet heille vähän kuin sketsihahmo,
pieni piristys väiväänsä.
ehkä sinusta kiertää jotain juoruja,
ehkä et arvosta itseäsikään - Anonyymi
Juol pullo kirkkasta viinaa, ser autaa
- Anonyymi
Minulle nauretaan ja pilkataan. Ihmiset tulevat salaa yöllä kotiini särkemään ja varastelemaan, en uskalla kävellä tiellä kun ihmiset ajavat autolla päälle, sitten he soittavat poliisille. Asun savonlinnassa, täällä ei tykätä erillaista ihmisistä. Pitäisi juoda viinaa ja olut, katsella pissakakkaa pornoa, pitäisi lukea vain Raamattua. Olen taiteellinen ihminen teen monenlaista taidetta, maalaan, teen metallitaidtta, taontaa,. Täällä savonlinnassa ei siedetä sellaista, uskovaiset syyttävät että se on syntiä, pitäisi olla juoppo kommunisti, mutta kun olen oikeistolainen, täällä kun kaikki on kommunistisia, tai helluntailaisia
- Anonyymi
Tapa itsesi
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 873107
En löydä sinua
En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k232762Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi1092374- 401754
Hajoaako persut kuten 2017?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen2421593- 321547
Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle
IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt411525- 281310
Ne oli ne hymyt
Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä201276- 951181