Olen saanut aikaiseksi kolme poikaa; vanhin lapseni, ja ensimmäinen kaksosista on jo ostanut itselleen omakotitalon, nyt viimeisenä syntynyt teki kaupat hevostilasta. Hänen avopuolisonsa kun on sellainen hevosihminen ja niitä ratsastunteja antava nuori nainen.
Minulla on oikeastaan kaikki hyvin. Vaikka itse sairastankin, niin lapsillani pyyhkii oikeastaan paremmin kuin itselläni koskaan,
Eikö ole hieno tunne, kun lapset menevät omia polkujaan myöskin, eivätkä enää roiku vanhemmissaan??
Tässä asiassa en rupea kinaamaan. Voitte vapaasti sanoa että ei ole.
Minulla on oikeastaan kaikki hyvin. Vaikka itse sairastankin, niin lapsillani pyyhkii oikeastaan paremmin kuin itselläni koskaan,
Eikö ole hieno tunne, kun lapset menevät omia polkujaan myöskin, eivätkä enää roiku vanhemmissaan??
Tässä asiassa en rupea kinaamaan. Voitte vapaasti sanoa että ei ole.
Vastaukset 21
Vanhimmat
olet muutenkin saanut aikaiseksi palstalle jotain säpinää. Muiden rekattujen kirjoitukset tänäänkin on tyyliin: muurahaisten hyökkäys! Ketä kiinnostaa?
ei ole
jos olet, en millään voi käsittää vastaustasi. Jos taas olet joku pentu, niin mene kysymään vanhemmiltasi mitä he sinun tulevaisuudestasi ajattelevat.
Itse olisin hyvin huolissani.
"Tässä asiassa en rupea kinaamaan. Voitte vapaasti sanoa että ei ole."
myös samaa mieltä?jos saa niin olen,mikä voisi olla hienonpaa kuin onnistua kasvattamaan lapsistaan elämässä pärjääviä aikuisia?
Itse olen todella ylpeä. Joskus tuntui että pojista ei tule muuta kuin näitä paviaaneja, joita tämäkin palsta vilisee täynnä.
Onneksi olin väärässä.
jossain iässä voi näyttää menneen vähän "pilalle"mutta useimmat aikuistuu ja saa järjenkin matkaansa =)
että en enää milloinkaan sulle vastaa, mutta koska en osaa olla pitkävihainen, enkä osaa jatkaa eilisessä elämistä, niin tässä sitä nyt ollaan.
Eiköhän se aina ole sen kasvatuksen nimenomainen tarkoitus, että lapset pärjäisivät elämässään vanhempiaan paremmin.
Elämässähän ei voi koskaan tietää, mitä ja minkälaisia sairauksia se itse kunkin kohdalle tuo, mutta aina sitä toivoo, että ne lapset säästyisivät niiltä sairauksiltakin ja saisivat elää pitkän ja antoisan elämän.
mahdollisuuteni siihen kahvikupilliseen kanssasi???
Enhän minä sanonut sulle mitään pahaa sanaa ;))
Mutta oikeessa olet. Onneksi sairaudet ei vielä vaivaa kaikkia.
et ole pilannut mitään mahdollisuuksia.
Luulin että olit sinä, joka mulle puskista pisti pahoja...vaan taisin erehtyä pahasti. Taitaa olla tuo sama piipittäjä, joka tähänkin ketjuun taas ilmestyi päätään aukomaan.
Ettekö te tosiaankaan näe, että meitä viedään kuin pässiä narussa teuraalle koko ajan???
Täällä kuule on muutama tyyppi joka matkii kaikkia kirjoittajia.
Tuolla toisella sivulla mun aloituksessani joku vastasi kuin dava. Samalla kirjoitustyylillä. Mutta enhän minä siihen langennut, kun tiesin ettei dava minulle siten kirjoita, vaikka olisi suuttunutkin.
että niitä matkijoita on, sillä kyllähän joku on yrittänyt meikäläisenkin tyyliä apinoida, joskin erittäin huonolla menestyksellä.
No vaan Hatami unohdetaan se juttu ja jatketaan kuin mitään ei olisi koskaan tapahtunutkaan...eikö?
en minä sulle mitään pahaa tarkoittanut. Tosiahan on, että sä jousuit siella virastossa juoksemaan ja aivan samanlailla kärhämöimään kuin Justiinakin.
En muista mitä muuta olisin muka sinulle loukkaavasti sanonut. Eikä se ollut loukkaus vaan totuus.
Sitä en oo sitten huomannutkaan lainkaan,ainahan täällä koitetaan matkia,monesti olen huomannut viestejä joissa käytetään oikeastaan vain ja ainoastaan uman käyttämää sanaa,nauruttaa..
silkka totuus tuo. Vaan sitä en tarkoittanut, mutta annetaan sen jäädä nyt menneisyyteen, sillä samansuuntaista tekstiä on nyt jo tässäkin ketjussa taas.
sinunkin tyylilläsi. Täällä on meneillään hyökkäys, jossa meitä rekkautuneita koitetaan saada toistemme kimppuun. Ja on onnistuttukin.
Vaikka tyhmyyksissä minäkin sanon jotakin pahaa teistä rekatuista, niin sanon sen kumminkin omalla nickilläni.
Ottakaa huomioon se.
luulen että tiedät mun tekevän samoin..
Meni kymmenen minuttia, kun paviaanilauma pilasi koko ketjun.
Olette te mahtavia!!!
näin viikonloppuisin niillä tuntuu olevan taito hyppysissään..ällistyttävän nopeita pilaamaan kaiken.
Hienoa työtä, kerrassaan. Toivon joskus itsekin saavani nauttia työn tuloksesta, onneksi siihen on paljon aikaa vielä!
Onkos täällä ollut jotkut kina-kinkerit vai?
...kun en millään käsittänyt mikä juupas eipäs palsta tämä oli. Enkä kyllä vieläkään kässää....