Onko olemassa tai mistä aapisesta mieskin sitä oppisi?
Löysin täältä netistä kivan naisen. Meillä meni hyvin runsas vuosi. Tapailtiin, matkusteltiin muilla mailla, pieniä lahjoja ja muistamisia. Sen sellaista. Ei mitään loukkaamisia puolin tai toisin.
Yksi viesti sitten: "Toivon, että jaksaisit kanssani tosi kauan. Olet niin huolehtivainen ja mukava".
Kysyin viikon päästä, voisinko poiketa luonasi. Kovin lähekkäin emme asu. Vastaus tulikin aika outona: "Ei käy, sydämeni on toista mieltä".
Päättele sitten miehenä siitä, mikäs meni pieleen. Helppo kyllä arvata, että se onkin uusi ihastus. Tai sitten se on näitä miehelle arvaamattomia 50 ylittäneiden naisen vaivoja.
Löysin täältä netistä kivan naisen. Meillä meni hyvin runsas vuosi. Tapailtiin, matkusteltiin muilla mailla, pieniä lahjoja ja muistamisia. Sen sellaista. Ei mitään loukkaamisia puolin tai toisin.
Yksi viesti sitten: "Toivon, että jaksaisit kanssani tosi kauan. Olet niin huolehtivainen ja mukava".
Kysyin viikon päästä, voisinko poiketa luonasi. Kovin lähekkäin emme asu. Vastaus tulikin aika outona: "Ei käy, sydämeni on toista mieltä".
Päättele sitten miehenä siitä, mikäs meni pieleen. Helppo kyllä arvata, että se onkin uusi ihastus. Tai sitten se on näitä miehelle arvaamattomia 50 ylittäneiden naisen vaivoja.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Olipa hassu vastaus! Sinuna olisin vaatinut selitystä tähän mystiseen mielenmuutokseen. Ei kukaan viisikymppinen tasapainoinen nainen tällaista vastausta anna!
Saa nainen muuttaa mieltään. Vaikka samassa lauseessa ...
pidetty yhteyttä, niin johan luulisi olevan oikeus kysyä....
?
jo tiesi, että nainen on mobiili. ;)
tavata pikemmin, kun se pitkittyy niin se mutkistuu.
Entä se "hukkaan" kulunut aika, jos tavattuaan toisensa ei ns. kemiat pelaakaan, silloin harmittaisi ne turhat lirkutukset :/
Heti vain treffeille,- ja sen jälkeen jos "naama" miellyttää, pitäisi viettää mahdollisimman paljon yhdessä arkeakin, mistä sitä muuten tietää mitä "riesakseen" saapi :)
P.s. ja yksi laiva reissu olisi hyvä tehdä yhdessä, näkisi sen kosteuspuolen :)
Näin mie tekisin, nyt.
Seurasin erästä tuttavaani. Hän myös tapasi miehen tämän kautta. Heillä meni alkuun hyvin. Kirjoittelivat ja tapasivat jonkun kerran. Pelkästään kavereina. Ei muuta. Hän alkoi epäröimään, onkohan tämä mies häntä varten. Jotakin siinä suhteessa tapahtui. En tiedä mitä. Mies piti yhteyttä, eikä ymmärtänyt, vaikka ystäväni ystävällisesti useaan kertaan kirjoitti, ketään ei voi pakottaa "rakastamaan". Vai voiko. Kysyppä häneltä mikä tuli väliin ja käy keskustelemassa, jos matka ei ole pitkä. Sillä tavalla varmasti saat asian selväksi. Näin teki lapsuuteni ystäväkin, nenätysten.
Kaksi mieltä. Toinen haluaa ja toinen ei. Syy syyllistää? Mikä on loppu se on loppu. Älä osta naista lahjoilla, kaikki ei siitä pidä. Tunteet tulevat lahjuksitta. Pohtija.
Olet tavannut täysin normaalin naisen. Iäkkäämmät ja kokeneemmat naiset arvostavan miehessä mukavuuden lisäksi myös varakkuutta.
Yleensä naisen sydän on kaikkein suosiollisin varakkainta miestä kohtaan. Naisystäväsi on siis tavannut varakkaamman miehen kuin Sinä, ja siksi hänen sydämensä ei ole enää Sinulle suosiollinen. Essolla samanlaisia tarinoita on useinkin kuultu, mutta keskarin voimalla niistä on aina selvitty.
Ollut ilmeisesti "normaali nainen" :). Hän ei perustanut siitä, mies oli varakas. Toista ei ole näkynyt.
minäkin ihastuin... Sinuun, vaikka sanoit, että lompakkosi on tyhjä. Ja sitäpaitsi hukkaatkin sen milloin mihinkin.
Olet myös kertonut, että saat vaimoltasi talousrahoista kympin kerran viikossa, että pääset essolle kaljoille.
olen ymmärtänyt, että Suhina on samassa "liemessä"
kanssani
että nytpä Sinulle alkoi selityksen paikka ;)))))
Essolla olen havainnut, että useimmat naiset katselevat Kalu-Kallea "sillä silmällä", koska Kallella on kallis Valtra, joka kielii ajajansa varallisuudesta. Kaikkiin naisiin Kalle ei pysty kuitenkaan tekemään vaikutusta pelkällä Valtrallaan, sillä hän ei aina ole oikein nokkela sanonnoissaan. Monet viisaammat naiset istuvat mieluummin minun pöytääni, koska minulla on mukavammat jutut. Eivät nämä viisaat naiset katso ollenkaan pahalla sitä, että minä ajelen vanhalla Tojotalla.
Minun ei tarvitse olla ollenkaan Kallelle kateellinen naisten määrästä, sillä nämä seuraani tuppaavat harvat viisaat naiset ovat poikkeuksetta olleet aika simpsakoita. Nämä Kalu-Kallea ihailevat onnenonkijat eivät ole ollenkaan niin sieviä ja söpöjä. Kallea tämä seikka on joskus vähän jurppinut, mutta ei tälle asialle voi mitään tehdä. Minulla on henkevämmät jutut kuin Kalu-Kallella, ja siitä syystä viisaammat naiset hakeutuvat Essolla mieluummin minun seuraani.
Suhina Lempi ja Sinä tykkäätte seurastani siksi, että minua ei tarvitse koskaan pelätä. Vaikka olisin vähän jurrissakin, niin minä en ala räyhäämään, vaan juttelen teille aina hyvin kohteliaasti. Tämä tasapuolinen ja naisia kunnioittava puhetapani tekee suuren vaikutuksen teihin viisaisiin naisiin.
minun "sydämeni" lähettäisi Sinulle
sellaisen tekstarin,,,etttttäääääää..........
:)
on, turha kai tosiasoita on kourruttaa muuksi (sydämen sanomisiksi :/ ), raha ratkaisee (aika paljon) - tosin pätee kumpaiseenkin sukupuoleen.
Sinulla on viisas sydän, jos se haluaisi lähettää minulle tekstarin. Sydämesi ilmeisesti on tietoinen siitä, että minä olen Esson parlamentin jäsenistä kaikkein paras tulkitsemaan suoraan sydämestä lähteneitä tekstareita. Sen vuoksi minä olenkin päässyt puheenjohtajaksi.
sydämessäni on kaksi eteistä, kaksi kammiota, aortta ja sitten se sähköimpulssi juttu, joka
saa sydämeni sykähtelemään .....
enpä ole ihan varma minkäverran se omaa "Yleissivistystä" ...ehkä sen verran, että sillä pärjää essolaisten kanssa ;))))
sepelvaltimot unohtui...on siellä sellaisetkin...
Viitsi enää pitkään katsella, jos homma ei omasta mielestä luista, juttu on vain niin, että nainen asian päättää useinkin valitettavasti ja mies siinnä vikisee menetystä kait sitten.
Avio-eroistakin päättää naiset yli 80% varmuudella....
Hoh hoi, miettikääpä sitä miehet ja katsokaa peiliin mistä asia voipi johtua...
Autssss .... T:Nainen ja eronnut joka ei enää miestaä huoli elämäänsä ....
semmonenki mies, jonka kanssa pääsis muille maille.
Ite oon törmänny vaan luusereihin.
ollakin.
Ethän kai itse ole luuseri, kun tuollaista kyselet?
maksaisin omat matkani, mutta todellakin vain omani.
Mukavaa matkaseuraa olen vailla.
oma tarinani, paitsi ei ollut edes kotimaan matkoja, ei lahjoja.
Suurin ero, olen nainen ja toinen oli miehen tyylinen kummajainen.
Erokin tuli, kun hän tekstarilla ilmoitti rakastuneensa toiseen.
Luojan kiitos erosta, pääsin narsistista eroon. Minä, minä, minä, aina vaan minä. Olisin itse halunnut lopettaa joko jutun paljon aikaisemmin, mutta säälistä en kertonut, tapaamisia halusin kuitenkin harvoin.
Oli onnekseni, että löysi paremman, tosin ei se story kestänyt kuin alkuhuuman ja taas se reppana on entistä yksinäisempi.
on naisen logiikka, mutta liian usein oikeassa.
Tässä tapauksessa mukava ja huolehtivainen mies on ollut hyvä, mutta ei riittävän hyvä, jotain tärkeää on vielä puuttunut. Nainen on siitä varmasti vihjannut, mutta mies ei voi käsittää naisen vihjauksia, ei huomata tunnemaailman ailahteluja, ei sanattomia viestejä.
viestittää,että tunteet on toisaalla.Halunnut sinusta "vain" mukavan,huolehtivan matkailuseuran.
Ei voi ottaa kantaa. Syy ja seuraus. Mitä tapahtui viikon sisällä?? Miksi sydän oli toista mieltä?? Vai oliko "sydäntä ei voi pakottaa"?? Parempi yskin kun kaksin. Lahjuksia vasta avioliitossa.