Sammonlahdesta kalliopellonkadulta kolme viikkoa sitten pienikokoinen, n. 1,5-vuotias tyttökisu nimeltä tiikeri. Tiikeri on väriltään tumma, ruskea-musta raidallinen, maha vaaleampi. Jos olet nähnyt kissaamme niin jätä tänne viestiä, kaveri ikävöi kotona.
KADONNUT!
Niina**
132989
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Hei, valitettavasti en ole nähnyt kissaanne, mutta olisi varmaan hyvä, jos voisit laittaa tänne suoraan esim. s-posti osoitteen, jotta mahdolliset havainnot tulisivat nopeasti perille. Asun samalla alueella ja ilmoitan varmasti, jos kissaa näkyy. Toivottavasti ei ole sattunut mitään.
jos siulla on jotakin miten kummasti se vaan häviää. koiraa pitää jokainen remmissä ja eikös kissakin ole ihan samanlainen et kiinni sekin on pidettävä ja olla kuin koiran kanssa. mikä ihmeen oikeus kissan omistajalla on olla huolettimatta siitä ja sit esim. täällä itkeä kissan perään. itse oot vastuussa ja toivon et vastedes jos jotain hankit niin pidät siitä ihan vaaan ite huolen.
Pitihän tämä arvata että täällä taas kaikesta kaiken paremmin tietävät tulevat jakamaan "neuvojaan".. No mutta joka tapauksessa:Minä en ole kissaa päästänyt vapaaksi, meidän kissat ovat sisäkissoja, ovenraosta on livahtanut ulos. ENSIMMÄISELLE VASTAAJALLE: Kiitos kovasti.. Toivotaan että kisu löytyy. Tässä sähköpostiosoite johon tiedot kissasta voi laittaa: [email protected]
Saako tuohon ositteeseen laittaa myös kuvia?
Haetko seuraa.
KESKUSTELUN TASON TÄÄLLÄ LAPPEENRANNASSA...!
Ja vahinkojahan ei siullekaan koskaan satu? Tuntuu kyllä siltä, että taidat olla yksi iso vahinko koko heebo. Oiekeesti, tossa siun saarnassa ei ole minkäänlaista järkeä, tekis mieli nuijia turpaan, saatana.
miksi kyselet kissaa vasta nyt jos se kerta 3 viikkoa sitten hävisi??
.. ja etsitty monista paikoista, täällä en siksi ole aikaisemmin kysellyt koska täältä harvemmin saa ASIALLISIA vastauksia mihinkään, kuten varmaan huomaatte...!! Kiitos kuitenkin teille jotka olette mukavia ja asiallisia viestejä laittaneet. Toivottavasti saataisiin kissa kunnossa kotiin... :)
löytöeläin talosta. Toivotaan että kisu löytyy!
Sinua lähellä oleva tummaihoinen mieshenkilö on syönyt kissasi. Katso pyörävarastosta. Lattialla on verta ja karvoja.
Kuulin varmasta lähteestä että tiikeristä on tehty maittava kebub annos. Varsin mureaa oli.
nimim. Karvoja lattialla
Täällä kaivataan rakasta lemmikkiä ja sitten kehtaatte kirjoitella tuollaisia...hävetkää. Oli varmaan tosi hauska juttu...
on löytynyt? meinaan että kivisalmessa on kuvauksiisi sopiva kissa.häntä sillä on erikoisen pitkä,ja on arka kissa.