Mistä markiisi?

3 metrin perus markiisi maksaa Bauhaussissa n. 200 e. Alan kaupasta kysytty hinta-arvio alkaen 800 e. Onko alan kaupasta hankittu markiisi sitten 4 kertaa parempi? Onko kokemuksia?
21145
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

halpamarkettien kankaat jo pelkästään repsottaa.mekanismit ovat myös paikallaan miten sattuu.Kyllä eron näkee jo kaukaa.ja kun suomen tuulet puhaltaa se halpa versio lentää tiehensä.Alan tuotteilla on yleensä vähintään 3 tai 5 vuoden täys takuu,ja kankaat ja mekanismit eivät repsota.kyllä se laatu maksaa kaikessa.

Äänestä

kannattaa investoida muuhun kuin kertakäyttömarkiisiin. Omani "laatumarkiisi" asennettu 20v sitten ja nyt vaihdan ensimmäistä kertaa kankaan (n. 300€). Kangas vielä täysin ehjä mutta likainen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mistä markiisi? kirjoitti:

3 metrin perus markiisi maksaa Bauhaussissa n. 200 e. Alan kaupasta kysytty hinta-arvio alkaen 800 e. Onko alan kaupasta hankittu markiisi sitten 4 kertaa parempi? Onko kokemuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu