miten olette antanut tavallista maitoa keskoselle? meillä olisi aika ajankohtaista kohta tuo maitojutska kun poika on 3 viikon päästä vuoden ikäinen.
oletteko antaneet punaista vai mitä maitoa? kun meillä ohjeissa sanotaan, että pitäisi antaa punaista ja jos ei anna, niin sitten 2-3 t-lusikallista öljyä ruokaan. sitten taas tavallisesti lapselle annettaisiin rasvatonta.. ihmettelen vain tuota punaista kun meillä ei ole ollut ikinä ongelmia painon kanssa, päinvastoin paino on ollut pluskäyrillä ja nyt viimeksi nollilla.
kiitos jos joku vastaa!
tavallisesta maidosta
jennijuu
1
820
Vastaukset
- Lumian
Minä annoin omille kaksosille jotka oli keskosia ihan sinistä maitoa..aloitin nii että juotin eka 1vk maitoa kolmas osa tuttelin seassa ja sit viikon puolet tuttelia ja puolet maitoa ja sen jäkee palkkää maitoa mitää ongelmia ei tullu!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1783600Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512512- 1211247
Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu151220Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101129Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per741070- 46904
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019900- 40825
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt202741