Vanha juttu,MUTTA ainakin syy olla...

http://www.tietokone.fi/uutta/uutinen.asp?news_id=29864
Tämän Microsoft OSAA ja TÖRKEÄLLÄ tavalla!!.
3233
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Samaa on tehty ennenkin jo 1980-luvun puölivälissä Excelillä ja 90-luvulla yritettiin painostaa Apple luopumaan aiemmin kehittämästään Quicktime-videotekniikasta AVIn hyväksi.

Siitä huolimatta lähes koko talouselämä ja jopa huomattava osa julkishallintoa verovaroin tukee tätä laitonta ja ainakin eettisesti varsin kyseenlaista toimintaa.
Eiköhän tässä jo vihdoin olisi välikysymyksen paikka hallitukselle!

Äänestä

"Silloin Bill Gates kielsi kuulleensa sellaisesta suunnitelmasta. Nyt pinnalle tullut sähköposti asettaa tämän lausunnon uuteen valoon."

Eikö väärästä valasta saa jotain tuomiota? Tosin billy-boy saattaa olla asianosainen, mitenköhän tuo jenkeissä menee.

Äänestä
  • nykyinen U.S.A:n presidentti ... ovat hyviä ystäviä keskenään monessakin asiassa,...voitte arvailla!!.
    Kolmas pyörä on Osama!!.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


OSTAMATTA Microsoft-tuotett... kirjoitti:

http://www.tietokone.fi/uutta/uutinen.asp?news_id=29864
Tämän Microsoft OSAA ja TÖRKEÄLLÄ tavalla!!.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu