Kroatia

lomakuumeiset

Oletteko käyneet Kroatiassa? Olen netistä matkoja himoinnut, mutta en ole vielä matkaa varannut. Pitäisi tuon minun miehenkin pää vielä kääntää Sunny beachista Kroatian puolelle :) Kertokaa ihmeessä kokemuksistanne, sekä plussat että miinuksetkin.

4

1655

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kroatiaa

      ainakin Bulgariaan verrattuna!
      Kroatialla on oma palsta, käypä siellä!
      Euroopassa ...!

    • HaJa

      Ei vaadi mitään muuta kuin rahaa mennä Kroatiaan. Bulgaria on halpa ja halvallahan saa... just sitä ihteään. Kroatia maksaa mutta on hintansa väärtti.
      Mustameri kontra Välimeren kirkkaus Kroatiassa on häkellyttävä.

    • :-)

      Kroatia on aivan ihana maa. Opas kertoi, että astronautit ovat sanoneet Adrianmerta maailman sinisimmäksi mereksi ja sen voin kyllä uskoa. Jos Kroatiaan lähtee, kannattaa ehdottamasti tehdä myös retki Dubrovnikiin, Unescon maailmanperintökohteeseen, joka on ihan mielettömän upea paikka!

    • suosittelen

      Dubrovnik näkemisen arvoinen, samoin esim Opatija ja muut rantakohteet. hyviä retkikohteita myös esim Montenegron puolella

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko varattu minulle?

      Mieheltä kysyn.
      Ikävä
      159
      6319
    2. Mitä ensi viikolla tapahtuu?

      Mitä toivot, että ensi viikolla tapahtuu?
      Ikävä
      116
      5816
    3. Olen miettinyt kauan

      miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h
      Ikävä
      46
      5337
    4. Vanhempi mies

      Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa
      Ikävä
      32
      3415
    5. Mitä Ajattelit Kun Näit Kaivattusi

      Ensimmäistä Kertaa?
      Ikävä
      57
      2985
    6. Ostiko maailma sinut minulta?

      Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue
      Ikävä
      25
      2661
    7. On niin paha olla

      Tarviin jotain jolla turruttaa... Kuka voi auttaa.
      Ikävä
      43
      2360
    8. Noloa että kaipasin sinua

      Toivottavasti et tunnistanut itseäsi. Ikävissään sitä on aika typerä.
      Ikävä
      25
      2320
    9. Minne sä aina välillä joudut

      Kun pitää hakemalla hakea sut sieltä ja sitten oot hetken aikaa esillä kunnes taas menet piiloon, en ymmärrä 🤔❤️ Oot ta
      Ikävä
      13
      2030
    10. On niin vaikea olla lähelläsi

      En saa ottaa kädestäsi kiinni, en saa halata. En saa silittää hiuksiasi. Enkä saa sinua koskaan omakseni. ☔ Miehelle na
      Ikävä
      15
      1911
    Aihe