Että kuinka paljon maksaa sellanen korviketötsä? Meiän poika pelkällä tissillä ni en tiedä. Paljon menee esim. viikossa rahaa ruokaan?
uteliaisuuttani
vain kyselen
3329
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
kato kaupasta.
Jossain vaihees se 12 tetran pakki kesti jotain 2,5 päivää ja maksoiko muistaakseni siinä 5-6 euroa per pakki. Turkissa kun oltiin, niin kuukauden lomalle ei voinut täältä kärrätä mukana ja siel sai korviketta vain apteekista jauheena. Purkki maksoi 10 euroa ja kesti kutakuin myös sen 2,5 päivää!!! Että en ole uskaltanut edes laskea, mitä on syönnit maksaneet, kun 2-viikoisesta ollut kutakuin täysin korvikkeella! Onnex on jo toisella vuodella ja juo tavallista maitoa, maitovasikka ja apinakin kun vielä, ettei nykyään muuta söiskään kuin banaania ja maitoa...
Nan ja tutteli maksavat täällä päin 38-45sent/purkki. meidän 4vk vanha poitsu syö 3-4 purkillista päivässä rintamaidon lisäksi.