YLIOPPILASLAKKI

Onhan naurettavaa hommaa. Stockalla oli Fredrissonin yo-lakki 39e, Pukumiehessä 48e ja Prismassa 24e. Tasan samanlainen ja saman merkkinen lakki ja jumalattomat hintaerot! Joten miettikäähän vähän ennen kuin syydätte rahanne jonnekin "mukahienoon" puljuun. Halvemmallakin pääsee.
72517
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

lakki makso normaalisti 50e mut ku ostin mekon samasta kaupasta ni sain lakin puoleen hintaan eli 25e ja vielä -20% mekon hinnasta pois..silti tuli maksamaan melkeen 200e yhteensä et kyl on kalliit kekkerit nää ylioppilasjuhlat..;)

Äänestä

Fredrissonin vai onko siinäkin erikseen rikkaan ja köyhän lakit? Paljonko maksaa, jos haluaa sen maakuntavärit sinne alapuolelle?

Äänestä
  • Eri merkkejäkin kyllä löytyy, mutta on se yleisin. Ylioppilaslakin saa halvimmillaan noin 20 eurolla ja maakuntavuori maksaa noin 7 euroa lisähintaa, mutta se riippuu todella paljon paikasta. Netistä tilattuna saa maakuntavuoren ja lakin yhteishintaan 26,40 euroa toimituskulut.

    Äänestä

  • täysin samanlaisia lakkeja olivat nuo mitä kävin katsomassa, ilman minkäänlaista eroja. NIIN PAITSI HINTAERO.

    Äänestä

  • alkup. kirjoitti:

    täysin samanlaisia lakkeja olivat nuo mitä kävin katsomassa, ilman minkäänlaista eroja. NIIN PAITSI HINTAERO.

    no tuo kuulostaa vielä halvalta mä joudun pulittamaan insinöörilakista 116e!

    http://fi.wikipedia.org/wiki/Imppulakki

    Äänestä

  • mä kanssaa kirjoitti:

    no tuo kuulostaa vielä halvalta mä joudun pulittamaan insinöörilakista 116e!

    http://fi.wikipedia.org/wiki/Imppulakki

    ostin mekon, joka makso 259 euroa...mitenhän sitä raaskis ostaa sen lakin.....

    Äänestä

halvallakin todellakin pääsee. Mekkoni oli sama kuin mitä käytin serkkuni häissä, kengät ja huivin jouduin ostamaan. Ylioppilaslakkia en ostanut vaan käytin äitini 30 vuotta vanhaa. Kukaan ei olisi osannut sanoa yleisön joukossa että lakki on vanhempi kuin muilla jotka sen sinä keväänä ostivat, hyvin valkoinen oli minunkin (äiti hyvin säilyttänyt). En olisi maksanut yli kahta-kolmeakymppiä hatusta jota käytän vain kerran.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ja hinnat kirjoitti:

Onhan naurettavaa hommaa. Stockalla oli Fredrissonin yo-lakki 39e, Pukumiehessä 48e ja Prismassa 24e. Tasan samanlainen ja saman merkkinen lakki ja jumalattomat hintaerot! Joten miettikäähän vähän ennen kuin syydätte rahanne jonnekin "mukahienoon" puljuun. Halvemmallakin pääsee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu