langaton kaiutin

Meillä on uudehko Philipsin tv jossa on aina ollut surkea ääni. Se särkee äänen vaikka se olisi melko hiljaisella. Olen haaveillut langattomista kaiuttumista jotka toistaisivat sekä tv:n että tietokoneen ääntä. Kuuntelen tietokoneen kautta musiikkia. Minkähänlainen ratkaisu oli järkevä eikä hirveän kallis?
32442
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tuon ajatuksen voit haudata heti kättelyssä. Eli voit alkaa suunnittelemaan mistä ne johdot saisi vedettyä näkymättömiin.

Äänestä

joku tuossa totesikin.
Jos olet kärsinyt surkeasta äänestä älä enää tee
samaa virhettä.
Ihan reilusti vedä johdot vaan, niin onnistuu.

Äänestä

kannattaa muistaa että kaiuttimet eivät ole aidosti langattomia sillä elementti vaatii liikkuakseen sähköä. ns. langattomiin kaiuttimiin tulee siis aina virtajohto. onko sinulla pistorasiat sopivissa paikoissa???
Helpoimmalla selviät jos ostat aktiivimonitorit mutta varmaan parhaaseen tulokseen pääset kun hankit stereovahvarin ja parin perinteisiä kaiuttimia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tietämätön4 kirjoitti:

Meillä on uudehko Philipsin tv jossa on aina ollut surkea ääni. Se särkee äänen vaikka se olisi melko hiljaisella. Olen haaveillut langattomista kaiuttumista jotka toistaisivat sekä tv:n että tietokoneen ääntä. Kuuntelen tietokoneen kautta musiikkia. Minkähänlainen ratkaisu oli järkevä eikä hirveän kallis?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu