mitä annan pennulleni??!!!

Kasvattajalla pentu sai pedigree kuivaruokaa. Tiedän, että se ei ole mitään parasta ruokaa, mutta mitä annan pennulle kun se tulee meille?? Merkkiruoat ovat niin kalliita enkä tiedä mistä saisi laadukasta halvalla!!
5758
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Minä olen ollut tyytyväinen Nutra Nuggets sarjan ruokiin! Ne eivät ole ede pahanhintaisia. 29-35e maksaa 15kg säkki. Pienempiäkinsäkkejä saa. Esimerkiksi kolmenkilon...(kannattaa ostaa ensin pieni säkki ja katsoam miten koria voi kyseisellä ruualla) KAnnattaa kuitenkin osta apussillinen sitä raksua, mitä kasvattajallakin on ja vaihtaa ruoka pikku hiljaa siihen, mitä itse on ajatellut syöttää. alla olevassa linkissä on jotain tietoa Nutrasta..

http://www.lemmikkiexpress.fi/product_catalog.php?c=102

Äänestä

suosittelisin ehdottomasti Jahti&Vahti koiranruokanappulaa, on vehnätön ja lisäaineeton. 15 kiloa maksaa n. 21 euroa, ainoa haittapuoli on että ainakaan Porin Agrimarketista ei saa pienempiä säkkejä. Nappulan lisänä antaisin raakaa lihaa ja muita eläinperäisiä aineita, loraus öljyä ja/tai piimää tai muita hapanmaitotuotteita, joskus myös raakaa kananmunaa.

Äänestä
  • kiitos noista viknkeistä!!

    Äänestä

  • seropin omistaja kirjoitti:

    kiitos noista viknkeistä!!

    kallista ja ihan hyvää ruokaa on.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


seropin omistaja kirjoitti:

Kasvattajalla pentu sai pedigree kuivaruokaa. Tiedän, että se ei ole mitään parasta ruokaa, mutta mitä annan pennulle kun se tulee meille?? Merkkiruoat ovat niin kalliita enkä tiedä mistä saisi laadukasta halvalla!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu