Pyysin tarjousta Domainkeskukselta ja haluisinkin nyt tietää onko tämä ihan ok hinta tällaiselle palvelulle ja voisiko jostain saada halvemmalla ko. paketin:
Antamiesi tietojen perusteella suosittelen sinulle MikroPc -valintaa WebPro Lite palvelua ja siihen liitettyä .fi -verkkotunnusta. Com-päätteen voi rekisteröidä rinnalle ja tehdä siitä ohjauksen .fi-domainiin. Lite sisältää mm. 250 megan levytilan, 12 sähköpostilaatikkoa, www-statistiikat, roskapostin suodatuksen jne.
Liten hinta 12 kuukauden laskutusvälillä on 180 eur alv TAI 36 kuukauden laskutusvälillä 360 eur alv. .Fi-verkkotunnuksen rekisteröinnistä Viestintävirasto veloittaa 48 eur / kolme vuotta. .Com-päätteen hinta on 33 eur alv / vuosi ja hinta sisältää ohjauksen esimerkiksi .fi-päätteeseen.
Web-kauppa Pro:n hinta on 399 eur alv ja kyseessä on kertamaksu lisenssistä. Tämän lisäksi tulee tehdä tarvittavat sopimukset maksutunnisteiden käytöstä haluamasi pankkien ja luottokunnan kanssa (Visa/Master/EuroCard).
Tarjous:
360 eur alv WebPro Lite 36 kuukauden laskutusvälillä (10 eur /kk) 439,2
48 eur .Fi-verkkotunnuksen rekisteröinti kolmeksi vuodeksi. (alv-vapaa hinta)
33 eur alv .Com-päätteisen domainin rekisteröinti vuodeksi. 40,26
399 eur alv Web-kauppa Pro lisenssi (kertamaksu) 486,78
0 eur Web-kaupan asennus meidän webhotellipalveluun.
--------------
YHTEENSÄ: 840 Eur alv (1014,24 eur sis.alv.)
Sain tarjouksen firmalleni
10
1030
Vastaukset
- huhhhuhuh
Itse maksan tuplaten paremmasta (ominaisuuksien perusteella) vain 30 e/vuosi. Tosin palvelin on fyysisesti jossain ulkomailla ja yhteys välistä takkuaa.
- palvelimet usassa
Domainkeskuksen palvelimet ovat vissiin jenkeissä, eli sivut tökkii vähän. 1014 euroa / vuodessa on liian paljon.
Oscommerce (heidän web-kauppa) on opensource ohjelma jonka voit lataa ilmaiseksei netistä.
En ikinä maksaisi yli 1000 euroa vuodessa- Web Style Finland
Verkkokaupan voit saada kympeillä !!!
http://koti.welho.com/jpulkk19/verkkokauppa.htm - Autokauppias
Web Style Finland kirjoitti:
Verkkokaupan voit saada kympeillä !!!
http://koti.welho.com/jpulkk19/verkkokauppa.htmAutonkin voi saada kympeillä.
- Web Style Finland
Autokauppias kirjoitti:
Autonkin voi saada kympeillä.
Yli 30 000 käyttäjää ei voi olla väärässä!!
mm. nokia.com, www.kbtuote.fi, www.mtv3.fi/store
ym ym. käyttävät jo kyseistä verkkokaupaa. - Webshopper
Web Style Finland kirjoitti:
Yli 30 000 käyttäjää ei voi olla väärässä!!
mm. nokia.com, www.kbtuote.fi, www.mtv3.fi/store
ym ym. käyttävät jo kyseistä verkkokaupaa.Itse sovellus voi tietysti olla ihan pätevä, mutta parilla kympillä kuussa ei voi juuri mitään muuta sitten saadakaan, jos siitä vähennetään ensin laitteisto- ja tietoliikennekulut (yli 20 eur / kk) ja sovelluksen vuokra (yli 10 eur / kk).
Kannattanee myös kahdesti miettiä haluaako vahingoittaa yrityskuvaansa suositusten vastaisilla WWW-sivuilla jotka ovat täynnä kirjoitusvirheitä... - Web Style Finland
Webshopper kirjoitti:
Itse sovellus voi tietysti olla ihan pätevä, mutta parilla kympillä kuussa ei voi juuri mitään muuta sitten saadakaan, jos siitä vähennetään ensin laitteisto- ja tietoliikennekulut (yli 20 eur / kk) ja sovelluksen vuokra (yli 10 eur / kk).
Kannattanee myös kahdesti miettiä haluaako vahingoittaa yrityskuvaansa suositusten vastaisilla WWW-sivuilla jotka ovat täynnä kirjoitusvirheitä...Kirjoitus virheet on tietysti korjattava ja muutenkin saata omat sivut vähän ehompaan kuntoon. Mutta jos todella haluat edulliset ja toimivan verkkokaupan. Käy kasomassa päämieheni sivuja hinta ei päätä huimaa. www.accel.fi.
Itse teen lähinnä tuottoa lisäämällä asiakkaiden tuotteet järjestelmään jotta he saisivat nopeammin kaupan avattua.
- Freeartists
Katso http://www.markkinat.info ja sieltä markkinatarjous!
wwwsivut, palvelintila verkkokauppa.
Tarjous on todella asiallinen.
BTW: ÄLä ikinä osta domainkeskuksen webpalveluita koska ne ovat todella pahasti ylihinnoiteltuja! Kyseisetä asiasta on ollut asiakkaiteni kautta moniakin kokemuksia..ja ei todellakaan mitään hyviä. Yleensä domainkeskuksesta vaihdon tehneet asiakkaat ovat kauhistelleet hintoja jälkikäteen kun heille on selvinnyt kuinka kohtuu hintaan vastaavat ja vielä paremmilla ominisuuksilla olevat palvelut voi saada.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/1911234Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1221098- 70820
- 48814
Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53760Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva50685- 33662
- 60659
- 52627
- 50615