softauksesta

Mitä pirun järkeä on leikkiä sotaa metsissä ja joutomailla ja tuhlata satoja euroja rahaa aseisiin,varustuksiin,kuuliin yms. roinaan?
Ja sitten jengi innoissaan täällä kyselee, että mikä se on se paras pyssy...Luulisi, että oma on aina paras?Sitten toiset haukkuvat aina nämä ihmisten kyselevät aseet lyttyyn.Mikään ei kelpaa, hankkikaa elämä.
8417
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kokeile itse,ja valita sitten.

Äänestä

Mikäs siinä jos tykkää.

Äänestä

Sitäpaitsi tuskin olet koskaan kokeillut softaamista. Eikä softaus ole yhtään kallis laji. Verrattuna esim. jääkiekko, tennis, paintball, ammunta tai vaikka kuviokellunta NO EI KAI. Se on sinun mielipide. Jos olet ylipäätään kokeillut airsoftia kunnon seurassa, etkä pitänyt, niin turha sitä tänne on tulla itkemään. Kaikilla on oikeus mielipiteeseen! Kunhan se ei haittaa esim tätä sivustoa kuten turhat aiheet spämmääminen etc.

Ja vielä tohonkin että tommosta toisten aseitten haukkumisesta en kyllä pidä. Jos olet vaikka harrastanut kauemmin airsoftia ja sinulla on paljon varusteita niin turha muiden aloittelijoiden tai pienempi budjettisten aseita on mennä asrvostelemaan tyyliin: PASKA, mulla on parempi! Ja etenkin lajia aloittelevien mollaamiseen. Koska kaikki aloittavat jostakin. jopa SINÄ itse. Voisihan sitä antaa vinkkiä aseen ostosta tms. ihan asiallisestikkin. Pahoittelen hoono soomi

Äänestä
  • Airsoftin harrastimisen hinta on erittäin laaja käsite. Toki 50€ pääsee alkuun mutta kyllä siihen uppoaa helposti tuhansia euroja.

    Äänestä

  • Reiska- kirjoitti:

    Airsoftin harrastimisen hinta on erittäin laaja käsite. Toki 50€ pääsee alkuun mutta kyllä siihen uppoaa helposti tuhansia euroja.

    En kyl usko et monel menee tuhansii euroi airsoftii ellei harrasta sitä niiku 20v putkee!vain jollain himopelaajil

    Äänestä

yleensä tyhmät, läskit, rumat ja erittäin huono kuntoiset cs nyybät tulee tälle palstalle tollasta selittää! en vain voi sietää tommosta

Äänestä

... näiden kaikkien lisäksi, jos ei kuitenkaan sanottaisi 'sodaksi', jos kuitenkin sanottaisiin 'taistelun leikkimiseksi'.

Äänestä

on siin aika paljon järkeä! vitun kusipää!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


joka muu kirjoitti:

Mitä pirun järkeä on leikkiä sotaa metsissä ja joutomailla ja tuhlata satoja euroja rahaa aseisiin,varustuksiin,kuuliin yms. roinaan?
Ja sitten jengi innoissaan täällä kyselee, että mikä se on se paras pyssy...Luulisi, että oma on aina paras?Sitten toiset haukkuvat aina nämä ihmisten kyselevät aseet lyttyyn.Mikään ei kelpaa, hankkikaa elämä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu