Bali ja Lombok

Onko kenelläkään kokemuksia Balin Lovinassa sijaitsevasta Sunari Villas & Spa Resortista? Tai Lombokin Qunci Villasista? Näitä olemme nyt ensisijaisesti suunnitelleet lomamme hotelleiksi. Matkaan lähdetään marras-joulukuussa ja kaikki tieto on tarpeellista. Myös tietoa Lovinasta ja Lombokista otetaan iloisesti vastaan. Entä lennot? Halvimmat olemme löytäneet KLM:ltä. Millä hinnalla te olette päässeet ja kenen siivin?
3802
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hep

Me lennetään lokakuussa Kilroyn kautta räätälöidyillä lennoilla. Finski ja sitten joku Aasian lehtoyhtiö.. hieman hirvittää. Amsterdamin ja Hong Kongin kautta mennään. Hintaa tuli joku reilu 900 € per pää. Mut hotellithan siellä on aika tosi edullisia. Noista mainitsemistasi ei ole kokemusta. Millä perustein teitte "kylästä" valinnan? Me haluttaisiin jonnekin rauhaisaan, mutta vaikeahko päättää että minne kannattaa mennä. Sanur ehkä, jos haluamme olla kuitenkin ihmisten ilmoilla tai sitten Candi Dasa jos ihan tuppukylään päädymme. Joka tapauksessa parin ekan yön jälkeen suunnistamme Gili Menolle.

Äänestä

Ollaan lähdössä marraskuun 17 päivä Balille; Pariisin ja Hongkongin kautta. 12vrk Sanurissa ja 2 vrk Hongkongissa. Ns. pakettiin kuuluu lennot ja majoitukset sekä 5 kansainvälistä retkeä. Hinnaksi tuli vähän yli 1200€/hlö. Ja tämä ei ole mikään seuramatka!! Nyt ollaan kovasti selvitelty viisumin hankintaa, rokotuksia ja matkatavaroiden reititystä määränpäähän. Lennetään Finnairilla Pariisiin ja sieltä eteen päin Cathay Pacificilla Hongkongiin ja Denpasariin. Meistä tuo hinta ei todellakaan ollut "paha". Matkakuume vaan pikkuhiljaa kasvaa...

Äänestä
  • Viisumin saatte kaikkein kätevimmin Dempasarin kentältä Visa On Arrival-luukulta, 25 USD (varaa mielellään tasaraha). Rokotuksista suosittelen Twinrixiä. (tai ainakin Havrixiä jos haluaa pihistellä)Muut normirokotukset, tetanus yms. on hyvä olla voimassa. Lariamit ja muut malarianestot voi unohtaa. Dengueen ei ole rokotetta, joten ostakaa Balilta hyttyskarkotteita (noin 1-2 euroa/pullo). Matkatavarat tulee mukana, jos lento on saman allianssin. Finnair ja Cathay Pacific kuuluu molemmat Oneworldiin, joten tavarat tsekataan perille asti.

    Hinta on kohdallaan, hyvää matkaa!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Syksyllä menossa kirjoitti:

Onko kenelläkään kokemuksia Balin Lovinassa sijaitsevasta Sunari Villas & Spa Resortista? Tai Lombokin Qunci Villasista? Näitä olemme nyt ensisijaisesti suunnitelleet lomamme hotelleiksi. Matkaan lähdetään marras-joulukuussa ja kaikki tieto on tarpeellista. Myös tietoa Lovinasta ja Lombokista otetaan iloisesti vastaan. Entä lennot? Halvimmat olemme löytäneet KLM:ltä. Millä hinnalla te olette päässeet ja kenen siivin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu