Siljalla on esitteen mukaan mahdollisuus kaikissa hyttiluokissa siirtää alavuoteet yhteen parivuoteeksi.
Vikingillä ei löydy mainintaa tällaisesta mahdollisuudesta. Onko kellään tietoa/kokemusta onko vastaavaa mahdollisuutta Vikingin A ja/tai B-luokan hyteissä...
vuodejärjestelyt vikingillä
10
1261
Vastaukset
- henttu
Gabriella on BL2 hyttejä joissa on parivuode
- olla
parivuodetta, vaan kaksi vierekkäin olevaa erillistä. Mikäs pari se sellane o, vissii avoparivuode??
- TurIS hyttiluokassa
onnistuu kun on kahden hengen hytti ja vuoteet päällekkäin.
- kaikki, mikä lähtee
Kyllähän ne voi laittaa vaikka pystyyn vierekkäin, kun repii irti pulteistaan seinästä.
Vai semmoista siellä Siljan sivustolla nyt mainitaan. No, sodassa ja...on kaikki mahdollista. Rupee vissiin matkustajakato näkymään, jos tollaista kerrotaan. Ainakin työntekijöiden, joita henk.kohtaisesti tunnen useampia, on matkustajamäärä vähentynyt menneistä vuosista.
Ei muuta, ku pistämään @-postia Tallinnan herroille, että pistävät uusien laivojen punkat yhteen, niin saadaan parivuoteellisia hyttejä laivoihin noiden Siljan vanhojen louskujen tilalle vuoden parin päästä. , että aikas paljon tarttee sulla olla poveria, jos pistät Siljan hyteissä vuoteet parivuoteiksi a, b ja c-luokissa.
- Tepi.
Miksi mainostavat näin:
Etä saa sängyt yhteen? Taitaa keijumekolla olla huonot muistot VL:ltä?
http://www.tallinksilja.com/fi/tab2/ships/serenade/cabins/ - päälle 10 minuutin
ja minulla on muutenkin huono kunto, mutta sain kun sainkin alapedit yhteen tuplasängyksi. Ei siihen voimaa tarvita vaan loogista päättelykykyä.
Tepi. kirjoitti:
Miksi mainostavat näin:
Etä saa sängyt yhteen? Taitaa keijumekolla olla huonot muistot VL:ltä?
http://www.tallinksilja.com/fi/tab2/ships/serenade/cabins/mulla on kuule Tepi. niin hyviä muistoja VL:ltä, että palaan sinne aina aika-ajoin takaisin, ja monesti näin on käynytkin, mutta silloin harvoin kun aikanaan kävin vielä serellä/sympillä, niin niitä hetekoita ei ainakaan voinut siirtää. Voihan se olla, että antoivat meikäläiselle tahallaan aina sellaisen hytin, etten vaan siirtelisi niitä sänkyjä.
- kyllä siljan
keijumekko kirjoitti:
mulla on kuule Tepi. niin hyviä muistoja VL:ltä, että palaan sinne aina aika-ajoin takaisin, ja monesti näin on käynytkin, mutta silloin harvoin kun aikanaan kävin vielä serellä/sympillä, niin niitä hetekoita ei ainakaan voinut siirtää. Voihan se olla, että antoivat meikäläiselle tahallaan aina sellaisen hytin, etten vaan siirtelisi niitä sänkyjä.
Sympalla ja Serellä on aina ollut yhteen siirrettävät alavuoteet. Europalla ja Festarilla tuo ei onnistu.
- HaluatkoKehariTurpaan
Äkkiseltään tulee mieleen vain Silja Europa jonka C-luokan hyteissä saa sängyt "parivuoteeksi"
Muissa hyteissä yleisesti ottaen "pulman" sängyt tai "vuodesohva" toisena alasänkynä
Tämä siis normi A-B-C hyteissä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2944781Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353066Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k522983Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.7996Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78991Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52979