vuodejärjestelyt vikingillä

parivuode

Siljalla on esitteen mukaan mahdollisuus kaikissa hyttiluokissa siirtää alavuoteet yhteen parivuoteeksi.

Vikingillä ei löydy mainintaa tällaisesta mahdollisuudesta. Onko kellään tietoa/kokemusta onko vastaavaa mahdollisuutta Vikingin A ja/tai B-luokan hyteissä...

10

1261

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • henttu

      Gabriella on BL2 hyttejä joissa on parivuode

      • olla

        parivuodetta, vaan kaksi vierekkäin olevaa erillistä. Mikäs pari se sellane o, vissii avoparivuode??


    • TurIS hyttiluokassa

      onnistuu kun on kahden hengen hytti ja vuoteet päällekkäin.

    • kaikki, mikä lähtee

      Kyllähän ne voi laittaa vaikka pystyyn vierekkäin, kun repii irti pulteistaan seinästä.

      Vai semmoista siellä Siljan sivustolla nyt mainitaan. No, sodassa ja...on kaikki mahdollista. Rupee vissiin matkustajakato näkymään, jos tollaista kerrotaan. Ainakin työntekijöiden, joita henk.kohtaisesti tunnen useampia, on matkustajamäärä vähentynyt menneistä vuosista.

      Ei muuta, ku pistämään @-postia Tallinnan herroille, että pistävät uusien laivojen punkat yhteen, niin saadaan parivuoteellisia hyttejä laivoihin noiden Siljan vanhojen louskujen tilalle vuoden parin päästä.

    • , että aikas paljon tarttee sulla olla poveria, jos pistät Siljan hyteissä vuoteet parivuoteiksi a, b ja c-luokissa.

      • Tepi.

      • päälle 10 minuutin

        ja minulla on muutenkin huono kunto, mutta sain kun sainkin alapedit yhteen tuplasängyksi. Ei siihen voimaa tarvita vaan loogista päättelykykyä.


      • Tepi. kirjoitti:

        Miksi mainostavat näin:

        Etä saa sängyt yhteen? Taitaa keijumekolla olla huonot muistot VL:ltä?

        http://www.tallinksilja.com/fi/tab2/ships/serenade/cabins/

        mulla on kuule Tepi. niin hyviä muistoja VL:ltä, että palaan sinne aina aika-ajoin takaisin, ja monesti näin on käynytkin, mutta silloin harvoin kun aikanaan kävin vielä serellä/sympillä, niin niitä hetekoita ei ainakaan voinut siirtää. Voihan se olla, että antoivat meikäläiselle tahallaan aina sellaisen hytin, etten vaan siirtelisi niitä sänkyjä.


      • kyllä siljan
        keijumekko kirjoitti:

        mulla on kuule Tepi. niin hyviä muistoja VL:ltä, että palaan sinne aina aika-ajoin takaisin, ja monesti näin on käynytkin, mutta silloin harvoin kun aikanaan kävin vielä serellä/sympillä, niin niitä hetekoita ei ainakaan voinut siirtää. Voihan se olla, että antoivat meikäläiselle tahallaan aina sellaisen hytin, etten vaan siirtelisi niitä sänkyjä.

        Sympalla ja Serellä on aina ollut yhteen siirrettävät alavuoteet. Europalla ja Festarilla tuo ei onnistu.


    • HaluatkoKehariTurpaan

      Äkkiseltään tulee mieleen vain Silja Europa jonka C-luokan hyteissä saa sängyt "parivuoteeksi"

      Muissa hyteissä yleisesti ottaen "pulman" sängyt tai "vuodesohva" toisena alasänkynä

      Tämä siis normi A-B-C hyteissä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      294
      4781
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      135
      3066
    3. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      52
      2983
    4. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1541
    5. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      227
      1242
    6. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1189
    7. Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa

      Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.
      Maailman menoa
      7
      996
    8. Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?

      Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu
      Ikävä
      78
      991
    9. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      981
    10. Paskalaista valokuitulakiin

      Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais
      Maailman menoa
      52
      979
    Aihe