vuodejärjestelyt vikingillä

parivuode

Siljalla on esitteen mukaan mahdollisuus kaikissa hyttiluokissa siirtää alavuoteet yhteen parivuoteeksi.

Vikingillä ei löydy mainintaa tällaisesta mahdollisuudesta. Onko kellään tietoa/kokemusta onko vastaavaa mahdollisuutta Vikingin A ja/tai B-luokan hyteissä...

10

1294

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • henttu

      Gabriella on BL2 hyttejä joissa on parivuode

      • olla

        parivuodetta, vaan kaksi vierekkäin olevaa erillistä. Mikäs pari se sellane o, vissii avoparivuode??


    • TurIS hyttiluokassa

      onnistuu kun on kahden hengen hytti ja vuoteet päällekkäin.

    • kaikki, mikä lähtee

      Kyllähän ne voi laittaa vaikka pystyyn vierekkäin, kun repii irti pulteistaan seinästä.

      Vai semmoista siellä Siljan sivustolla nyt mainitaan. No, sodassa ja...on kaikki mahdollista. Rupee vissiin matkustajakato näkymään, jos tollaista kerrotaan. Ainakin työntekijöiden, joita henk.kohtaisesti tunnen useampia, on matkustajamäärä vähentynyt menneistä vuosista.

      Ei muuta, ku pistämään @-postia Tallinnan herroille, että pistävät uusien laivojen punkat yhteen, niin saadaan parivuoteellisia hyttejä laivoihin noiden Siljan vanhojen louskujen tilalle vuoden parin päästä.

    • , että aikas paljon tarttee sulla olla poveria, jos pistät Siljan hyteissä vuoteet parivuoteiksi a, b ja c-luokissa.

      • Tepi.

      • päälle 10 minuutin

        ja minulla on muutenkin huono kunto, mutta sain kun sainkin alapedit yhteen tuplasängyksi. Ei siihen voimaa tarvita vaan loogista päättelykykyä.


      • Tepi. kirjoitti:

        Miksi mainostavat näin:

        Etä saa sängyt yhteen? Taitaa keijumekolla olla huonot muistot VL:ltä?

        http://www.tallinksilja.com/fi/tab2/ships/serenade/cabins/

        mulla on kuule Tepi. niin hyviä muistoja VL:ltä, että palaan sinne aina aika-ajoin takaisin, ja monesti näin on käynytkin, mutta silloin harvoin kun aikanaan kävin vielä serellä/sympillä, niin niitä hetekoita ei ainakaan voinut siirtää. Voihan se olla, että antoivat meikäläiselle tahallaan aina sellaisen hytin, etten vaan siirtelisi niitä sänkyjä.


      • kyllä siljan
        keijumekko kirjoitti:

        mulla on kuule Tepi. niin hyviä muistoja VL:ltä, että palaan sinne aina aika-ajoin takaisin, ja monesti näin on käynytkin, mutta silloin harvoin kun aikanaan kävin vielä serellä/sympillä, niin niitä hetekoita ei ainakaan voinut siirtää. Voihan se olla, että antoivat meikäläiselle tahallaan aina sellaisen hytin, etten vaan siirtelisi niitä sänkyjä.

        Sympalla ja Serellä on aina ollut yhteen siirrettävät alavuoteet. Europalla ja Festarilla tuo ei onnistu.


    • HaluatkoKehariTurpaan

      Äkkiseltään tulee mieleen vain Silja Europa jonka C-luokan hyteissä saa sängyt "parivuoteeksi"

      Muissa hyteissä yleisesti ottaen "pulman" sängyt tai "vuodesohva" toisena alasänkynä

      Tämä siis normi A-B-C hyteissä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      127
      1558
    2. Kysely : Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan

      Ylen kysely: Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan – eivät edes halli­tus­puolueiden omat kannattajat Kes
      Hallitus
      113
      1321
    3. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      136
      1152
    4. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      55
      1131
    5. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      72
      793
    6. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      100
      786
    7. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      25
      776
    8. 36
      776
    9. Lautturin poliisipiiritys

      Mitä Lautturilla yöllä tapahtui
      Huittinen
      9
      685
    10. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      26
      639
    Aihe