vuodejärjestelyt vikingillä

parivuode

Siljalla on esitteen mukaan mahdollisuus kaikissa hyttiluokissa siirtää alavuoteet yhteen parivuoteeksi.

Vikingillä ei löydy mainintaa tällaisesta mahdollisuudesta. Onko kellään tietoa/kokemusta onko vastaavaa mahdollisuutta Vikingin A ja/tai B-luokan hyteissä...

10

1254

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • henttu

      Gabriella on BL2 hyttejä joissa on parivuode

      • olla

        parivuodetta, vaan kaksi vierekkäin olevaa erillistä. Mikäs pari se sellane o, vissii avoparivuode??


    • TurIS hyttiluokassa

      onnistuu kun on kahden hengen hytti ja vuoteet päällekkäin.

    • kaikki, mikä lähtee

      Kyllähän ne voi laittaa vaikka pystyyn vierekkäin, kun repii irti pulteistaan seinästä.

      Vai semmoista siellä Siljan sivustolla nyt mainitaan. No, sodassa ja...on kaikki mahdollista. Rupee vissiin matkustajakato näkymään, jos tollaista kerrotaan. Ainakin työntekijöiden, joita henk.kohtaisesti tunnen useampia, on matkustajamäärä vähentynyt menneistä vuosista.

      Ei muuta, ku pistämään @-postia Tallinnan herroille, että pistävät uusien laivojen punkat yhteen, niin saadaan parivuoteellisia hyttejä laivoihin noiden Siljan vanhojen louskujen tilalle vuoden parin päästä.

    • , että aikas paljon tarttee sulla olla poveria, jos pistät Siljan hyteissä vuoteet parivuoteiksi a, b ja c-luokissa.

      • Tepi.

        Miksi mainostavat näin:

        Etä saa sängyt yhteen? Taitaa keijumekolla olla huonot muistot VL:ltä?

        http://www.tallinksilja.com/fi/tab2/ships/serenade/cabins/


      • päälle 10 minuutin

        ja minulla on muutenkin huono kunto, mutta sain kun sainkin alapedit yhteen tuplasängyksi. Ei siihen voimaa tarvita vaan loogista päättelykykyä.


      • Tepi. kirjoitti:

        Miksi mainostavat näin:

        Etä saa sängyt yhteen? Taitaa keijumekolla olla huonot muistot VL:ltä?

        http://www.tallinksilja.com/fi/tab2/ships/serenade/cabins/

        mulla on kuule Tepi. niin hyviä muistoja VL:ltä, että palaan sinne aina aika-ajoin takaisin, ja monesti näin on käynytkin, mutta silloin harvoin kun aikanaan kävin vielä serellä/sympillä, niin niitä hetekoita ei ainakaan voinut siirtää. Voihan se olla, että antoivat meikäläiselle tahallaan aina sellaisen hytin, etten vaan siirtelisi niitä sänkyjä.


      • kyllä siljan
        keijumekko kirjoitti:

        mulla on kuule Tepi. niin hyviä muistoja VL:ltä, että palaan sinne aina aika-ajoin takaisin, ja monesti näin on käynytkin, mutta silloin harvoin kun aikanaan kävin vielä serellä/sympillä, niin niitä hetekoita ei ainakaan voinut siirtää. Voihan se olla, että antoivat meikäläiselle tahallaan aina sellaisen hytin, etten vaan siirtelisi niitä sänkyjä.

        Sympalla ja Serellä on aina ollut yhteen siirrettävät alavuoteet. Europalla ja Festarilla tuo ei onnistu.


    • HaluatkoKehariTurpaan

      Äkkiseltään tulee mieleen vain Silja Europa jonka C-luokan hyteissä saa sängyt "parivuoteeksi"

      Muissa hyteissä yleisesti ottaen "pulman" sängyt tai "vuodesohva" toisena alasänkynä

      Tämä siis normi A-B-C hyteissä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      16
      457
    2. Näytät kivalta kun nukut

      *zoomaa palohälyttimen kameraa*
      Ikävä
      10
      412
    3. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      16
      347
    4. Arvaa mitä mies

      Aion pilata elämäsi totaalisesti. Kyllä, totaalisesti.
      Ikävä
      3
      341
    5. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      13
      206
    6. Hyvää yötä

      Janne niminen mies🥰
      Ikävä
      1
      103
    7. 0
      90
    8. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      0
      90
    9. Kuinka moni palstalaisista on näin hyvässä kondiksessa

      76-vuotias rokkari Rick Springfield esittelee elämäntyyliään : https://www.youtube.com/watch?v=GbxHuNy6d68
      70 plus
      3
      67
    10. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      1
      61
    Aihe